Gigabyte P55, brak POST, led i wentylatory działają


(skorQ) #1

Witam !

Ostatnio dostałem od kuzyna( dał mi bo dostał od jakiegoś kumpla i nie było mu to potrzebne) kilka komponentów a konkretniej Procesor i5 750 , 2x4 GB Corsair DDR3 1600 mhZ oraz płytę główną Gigabyte P55-UD3 i grafikę Asus 5850 a problem jest w tym żę jak to wszystko podłączę pod zasilacz Fell Modecom 500 W i dołoże 500 gb dysk i jak opdale PC to na płycie świecą się kontrolki i zaczyna piszczeć pewnie jakiś sygnalizator się włącza , wszystkie radiatory włączają się od razu na wysokie obroty a za jakieś 8 sekund wszystko się wyłącza .


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Dodane 29.08.2013 (Cz) 13:23

Spróbuj zrobić rozruch podstawowy. Użyj tylko jednej kości RAM, nie podłączaj HDD, skontroluj osadzenie GPU w PCI. Zobacz czy uda Ci się zmusić płytę do POST. Użyj najpierw jednej kości RAM później drugiej. Ten zasilacz to sobie daruj :wink:

Co do GPU, jeżeli masz możliwość to sprawdź czy działa w innym PC.