Gigabyte - problemy ze sterownikami

Witam wszystkich.

Zainstalowałem dziś na komputerze znajmych Windowsa XP Pro oryginalny itp bo mieli płytkę no ale zgubili tą od sterowników. Nie wiem teraz co zrobić.

Instalowałem jakieś ze strony prosucenta ale nie pasują. Jak na evereście chciałem model płyty to pisze że nieznana, książkę od komputera też zgubili. W zasadzie to mają tylko tego Windowsa oryginalnego… co zrobic??

Sprawdz nazwę płyty głównej w programie cpu-z zakładka mainboard

zobacz czy na płycie głównej nie znajduje się symbol

mskal , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Masz pudełko? Jeśli brak ściągasz boczną pokrywę spisujesz model płyty,ewentualnie rewizję. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę model płyty to szybko znajdziesz sterowniki na stronie producenta.

Gigabyte

model: M55s-s3

wpisałem to w googlach, dodałem drivers i pobrałem to co było, zainstalowałem ale dźwięk dalej nie działa… :evil:

Jeśli ciągle nie działa to ściągnij poprawkę KB888111.

zainstalowałem tą poprawkę i dalej nie działa…

A co masz w urządzeniach domyślnych? Jak jest karta graficzna Ati możliwe że jako urządzenie domyślne jest Ati HDMI audio zamiast realtek hd output.

Jest karta ATI Radeon HD 4350. I teraz pytanie co mam zrobić :slight_smile: jak to ustawić żeby ten realtek był domyślny ??

W panelu sterowania zmienić w dźwiękach i urządzeniach audio na domyślne w odtwarzaniu dźwięku jeśli masz Ati hdmi audio musisz zmienić na realtek hd audio output tak to mniej więcej wygląda, jak zmienisz zaznacz użyj tylko urządzeń domyślnych i powinno działać, ja tak mam po każdym formacie. Jak to zmienisz to reset kompa.

fxqp.jpg

Tyle że mi w każdej zakładce pisze że nie ma urządzeń do odtwarzania, brak urządzeń audio itp… tak jakbym ich nie zainstalował tyle że ja sterowniki wgrałem i od płyty głównej, od dźwięku, i tą poprawkę MS…

dodam że w menadżer urządzeń wykrywa urządzenia audio i nic do nich nie ma :stuck_out_tongue:

Dodane 15.02.2012 (Śr) 17:41

Działa! !!

Zainstalowałem starszą wersje sterowników i śmiga wszystko :wink:

dzięki wszystkim za pomoc