Gigabyte U7300 problem z instalacją


(Pawelgawryolek) #1

Witam,

kupiłem produkty firmy Gigabyte U7300. Jest to odtwarzacz DVB-T do laptopa... Niby wszystko z wierzchu jest ok, ale kiedy podłączać sprzęt pod USB to nie można zainstalować sterowników do urządzenia. wyskakuje komunikat: Nie rozpoznano urządzenia USB.

Dodam, że próbowałem to samo na 5 komputerach i efekt jest taki sam. Chciałem ręcznie zainstalować sterowniki do urządzenia, jednak kiedy próbuję to zrobić to pojawia się komunikat: System nie może odnaleźć zainstalowanego urządzenia, proszę sprawdzić czy jest ono właściwie połączone. Operację tę próbowałem tak jak wspomniałem na kilku komputerach i w różnych portach USB... Efekt? TAKI SAM! - nie rozpoznano urządzenia USB.

I w tym właśnie miejscu kieruję do Was prośbę o pomoc w tej sprawie. Czy można to jakoś zainstalować? Czy może sprzęt jest uszkodzony?

Dzięki za wszelką pomoc,

pozdrawiam!


(bjonczy) #2

A czy urządzenie fizycznie działa? Są jakieś tego oznaki (świecąca się dioda itd.)? Czy po podłączeniu do komputera system reaguje na podłączenie urządzenia (dymek z informacją o nowym urządzeniu, dźwięk jak przy włożeniu pendrive’a)?


(XMan) #3

Sprawdzałeś najpierw instalację sterowników bez podłączonego tunera ?


(Dimatheus) #4

Hej,

Na 99% kupiłeś uszkodzone urządzenie. Posiadam niemal identyczną kartę - U8300 - i po podłączeniu w nowszych systemach od razu urządzenie wykrywa poprawnie; w Windowsie XP pojawia się komunikat o braku sterownika, ale nie o nierozpoznaniu urządzenia.

To potwierdza tezę o uszkodzeniu sprzętu.

:arrow: Podłączasz kartę przy pomocy dodatkowego kabelka czy bezpośrednio do portu USB? Jeśli jednak dodatkowym kabelkiem, to sprawdź, czy przypadkiem to on nie jest uszkodzony.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Pawelgawryolek) #5

Kiedy podłączam urządzenie to słychać dźwięk, że je podłączono…dioda żadna się nie świeci, nawet nie wiem czy takowa jest w tym urządzeniu. Podłączałem je zarówno bezpośrednio do laptopa jak również za pomocą huba. Dymek jaki od razu wyskakuje to: “nie rozpoznano urządzenia USB”, innego nie ma.

Dzwoniłem do sprzedawcy od, którego nabyłem sprzęt. Powiedział mi, że jest ono najprawdopodobniej uszkodzone. Także spakowałem urządzenie i muszę je odesłać, bo zapewne trafił mi się uszkodzony model.

W takiej sytuacji uważam, że temat można zamkną, ponieważ nic już sensownego nie da się w tej sytuacji zrobić.

Dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi,

pozdrawiam

Paweł


(Dimatheus) #6

Hej,

Czerwona dioda z boku urządzenia - nie da się jej przeoczyć, gdy urządzenie jest podłączone. Jeśli dioda nie świeci, to już mamy praktycznie 100% pewność, że trafiłeś na uszkodzoną sztukę.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(XMan) #7

Może dopiero po instalacji sterowników zostanie wykryte urządzenie.

Trudno sprawdzić ?


(Dimatheus) #8

Hej,

Niestety nie. Zresztą gabdziol napisał: Chciałem ręcznie zainstalować sterowniki do urządzenia, jednak kiedy próbuję to zrobić to pojawia się komunikat: System nie może odnaleźć zainstalowanego urządzenia, proszę sprawdzić czy jest ono właściwie połączone.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(XMan) #9

Ja, podczas podłączonego tunera :wink:


(Pawelgawryolek) #10

Dokładnie tak… Nie da się ręcznie zainstalować sterowników.

Tak jak napisał Dimateus… urządzenie jest na bank rozwalone, ponieważ żadnej diody nie widziałem, a szukałem czy coś się świeci. Dziś wysłałem sprzęt. Mam tylko nadzieję, że do razu dostanę nowy, a nie dopiero jak sprzedawca otrzyma nową sztukę od producenta :confused:


(Dimatheus) #11

Hej,

Przyzwoitość tego by wymagała, ale różnie to bywa.

Można wymusić instalację bez podłączenia urządzenia, ale i tak w pewnym momencie - podobnie jak to jest w przypadku drukarek - pojawia się monit o konieczności podłączenia sprzętu. Bez jego wykrycia można tylko anulować instalację.

Sprawdziłem dokładnie - oba urządzenia U8300 i U7300 są wykonane identycznie. Jedyna różnica między nimi jest taka, że U8300 jest urządzeniem hybrydowym, tzn. umożliwia odbiór telewizji w sygnale analogowym - oczywiście jedynie tam, gdzie jest on jeszcze nadawany… :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus