Gigantyczne zmiany spędkości łącza

Mam mega problem z internetem. Otóż mam bardzo duże i bardzo szybkie zmiany szybkości łącza.Poniżej dwa screeny z speedtest.net zrobione w odstępie 2 minut:

http://w872.wrzuta.pl/obraz/9TXE8h5Kooy/1

http://w872.wrzuta.pl/obraz/7Hf6qjseAp4/2

Ma to również odzwierciedlenie w ściąganiu plików z internetu (np gdy ściągam z uTorrent raz mam 2kB, a dosłownie za dwie sekundy 50kb i na odwrót). Kiedyś leciało normalnie 300-400kb bez żadnych skoków. Ponadto zmiany widać w normalnym użytkowaniu z internetu, przy wczytywaniu ze stron itp.Dodam ze mam internet z BetaSoft. Czym to może być spowodowane? Czy dostawca internetu może mieć z tym związek? Jeśli potrzeba jakieś logi to zamieszczę, proszę tylko napisać.

Proszę o pomoc bo już dostaje białej gorączki :frowning:

Tym to akurat bym za bardzo sie nie sugerował. Łącze z Uniwerku Śląskiego więc radzę skontaktować się z adminem i nie piracić, bo na łączu akademickim bardzo łatwo o wpadkę.

dlaczego z uniwersytetu śląskiego ? nie piracę, torrent nie zawsze znaczy piractwo. Jak wytłumaczyć takie drastyczne zmiany na speedtest.net ??

jak to wytłumaczyć ?

Zasugerowałem się serwerem na którym testowałeś łącze. Więc napisz kto jest twoim ISP i jaka masz przepustowosc łącza.

Ale tam pokazuje dostawcę łącza, serwer testowy wyświetla tylko w trakcie testu.

Dla mnie wygląda to tak: Ty masz Internet z BetaSoft, ale im łącze dostarcza Uniwersytet, gdyż Twój adres rozpoznawany jest jako adres z puli adresów Uniwerku. Lub oni dostarczają Internet Uniwerkowi.

SpeedTest.net czasami przekłamuje, dlatego najlepiej sprawdź łącze na serwerach Zabrze, Wrocław, Warszawa, Opole, Gliwice Bielsko-Biała, a nie ciągle na tym samym.

Wydaje mi się, że rodzaj połączenia to jakiś LAN, gdzie łącze dzielone jest na kilka osób i po prostu następują przeciążenia. Nie jesteś przypadkiem za NATem i czy nie masz po blokowanych portów ??

Dokładnie mam internet z betasoft. Rodzaj połączenia to LAN. Praktycznie cały dzień występują przeciążenia? niezależnie czy rano czy wieczorem? Poza tym test szybkości łącza był robione w odstępie 2 minut a taka kolosalna różnica? Nie znam sie na tym ale wydaje mi się to nierealne? Jak sprawdzić czy nie jestem za Natem i co to w ogóle jest ? i jak sprawdzić czy nie mam blokowanych portów?

Przeciążenie jest możliwe, jeśli przesadzili z liczbą userów podłączonych do łącza.

:wink:

A łącze masz z Betasoft.pl ?? Jeśli tak to powinieneś mieć łącze 1M bo tylko takie ze strony wynika oferują i pytanie moje takie płacisz 60 czy 70 zł?

Co do NAT to w programie uTorrent na dole pokazany jest status DHT i przy nim wyświetlany jest punkcik różnego koloru, jki kolor wyświetla się u ciebie ??

Przeciążenie jest możliwe, jeśli przesadzili z liczbą userów podłączonych do łącza.

ale wtedy to wina dostawcy.

A łącze masz z Betasoft.pl ?? Jeśli tak to powinieneś mieć łącze 1M bo tylko takie ze strony wynika oferują i pytanie moje takie płacisz 60 czy 70 zł?

Co do NAT to w programie uTorrent na dole pokazany jest status DHT i przy nim wyświetlany jest punkcik różnego koloru, jki kolor wyświetla się u ciebie ??

Tak, mam łącze z betasoft.pl i płacę 60 zł miesięcznie.

Co do uTorrenta to zazwyczaj mam zielony, ale zdarzają się też żółte…

czyli w twoim przypadku ten test wskazujący 0,5 jest najbardziej realny, bo generalnie w Lanie taka prędkość najniższa internetu jest. A jak wyżej pisałem przekłamania się zdarzają, ja mam 8M łącze, a czasami jak testuje to wyskoczy 22M, wtedy zaraz wybieram inny serwer i tam mam w granicach 8M.

Co do tego uTorrent, to porty raczej masz nie po blokowane, ale płacąc 60 zł masz tylko wewnętrzne IP, więc jesteś traktowany trochę gorzej. A te skoki szybki transfer, słaby transfer mogą być spowodowane niekoniecznie u ciebie. A jak ściągasz jakieś większe pliki z Internetu przez przeglądarkę (ale nie z serwerów hostingowych) to transfer utrzymuje się na jednakowym poziomie czy też skacze??