GigaTribe v2.44 Premium - bardzo słabe transfery

Kupiłem sobie konto na GigaTribe i nie wiem co jest grane z transferami. Moj kolega z Wielkiej Brytanii nie ma konta premium, ma łącze 2mb/s i transfery po ok 200kb/s. Ja mam łącze 10MB/s (ze stron www czy torrentow mam prędkość ściagania do 10mb), konto premium i moj transfer nie przekracza 50kb :confused: On coś mowil ze ma router i mozliwe ze to dlatego ma lepiej. Ja mam neta w Internet Solutions (taka miejska sieć)

co moze byc nie tak??

Witam,

powody oczywiście bywają różne, ale warto mieć świadomość, że:

  1. szybkość transferu, którą masz wykupioną, czyli 10mbit/s, to tak naprawdę parametry łącza (zwykle maksymalne) pomiędzy twoim komputerem z serwerem komunikacyjnym twojego dostawcy internetu - tu Internet Solutions. I nie ma to w ogólności nic wspólnego z szybkościami, z jakimi się komunikujesz z różnymi lokalizacjami - serwerami usługowymi (strony www, ftp, etc…).

  2. Szybkość transferu będzie zależała od wszystkich elementów znajdujących się pomiędzy twoim komputerem, a serwerem z którym jesteś połączonym. A po drodze jest zwykle x serwerów i łączy. I teraz, w zależności jakie są umowy międzyoperatorskie oraz wolne pasma na łączach, możesz mieć większy lub mniejszy transfer. Jeśli więc dostawca internetu twojego kolegi ma LEPSZE łącza (tzn. warunki) do serwera GigaTribe niż twój dostawca, to to jest najprawdopodobniej główny powód takiej sytuacji, że on ma dużo szybsze transfery.

  3. Trzeba wiedzieć też, że dostawcy internetu potrafią stosować sztuczne ograniczenia w transferze na poszczególnych odbiorców, w celu optymalizacji wykorzystania swoich łącz, czyli mówiąc krótko kosztów. Głównie takie rzeczy zdarzają się na p2p. Przy czym może to robić zarówno dostawca internetu na swoim serwerze, jak również może się to dziać na serwerze, skąd pobierany jest kontent, jak i na serwerach pośredniczących.

  4. MAksymalne transfery masz najprawdopodobniej w dwu przypadkach:

  5. kiedy kontent idzie z cache twojego dostawcy

  6. kiedy dostawca ma odpowiednio odpowiednio pojemne łącze do serwera usługowego.