Gimp, duży obraz

Witam,

poszukuję programu do grafik w dużych rozdzielczościach. Potrzebuję stworzyć grafikę, aby w rzeczywistości miała metr na metr. Próbuje zrobić to w gimpe gdyż muszę sporo na tym obrazku rzeczy porobić, alę gimp tego nie ogarnia, samo zamalowanie tła na jeden kolor trwało 10 min (użycie 2 rdzeni…). Czy mógłby mi ktoś pomóc lub moze podpowiedzieć jak zrobić to w gimpie, żeby chodził troszkę szybciej?

PS. Obraz w gimpie tworzyłem poprzez Nowy -> i wybierałem rozmiary “centimeters”, jeśli ma to jakieś znaczenie.

Pozdrawiam i czekam na odp,

Marek

Możesz pokombinować w edycja>preferencja (od razu pokaże się ‘Wykorzystanie zasobów’) i zwiększyć trochę przydziały pamięci, zmniejszyć ilość możliwych cofnięć.

Nie da to bardzo wiele (chyba, że masz teraz ustawione bardzo duże limity względem możliwości kompa) i jest trochę ryzykowne (jak ustawisz za dużo pamięci i gimp będzie zbliżał się do wykorzystania całej dostępnej pamięci to mogą zacząć się kłopoty z wydajnością i stabilnością całego systemu a nie tylko Gimpa).

Zrobiłem to i chodzi tak samo, ustawiłem możliwe cofnięcia na 1, cache na 5 gb…;/

A może jakiś program do dużych obrazów? Np. bannerów reklamowych? Wkońcu też muszą na czymś powstawać xd

o jaki rozmiar chodzi?

ok umknęło mi.

Ja przy tak dużych grafikach do rysowania/malowania użyłbym programu do edycji wektorowej, jeśli są potrzebne wstawiłbym zdjęcia (poddane ewentualnej wcześniejszej edycji rastrowej - nawet z największymi fotkami programy typu gimp powinny sobie poradzić) i jeśli potrzebny jest obraz rastrowy to na sam koniec bym to wyeksportował.

Zastanowiłbym się jeszcze nad zmniejszeniem rozdzielczości (jeżeli już tego nie zrobiłeś) bo czy tak duży obraz musi być szczegółowy jak np. wydruk na A4?

xXxMAROKOxXx , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978