Ginace haslo administratora

Windows XP Home. Sytuacja taka: zainstalowalem XP Home, przy instalacji podałem nazwe uzera który ma pracować jako administrator. Nastepnie zalozylem dwa nowe konta które miały uprawnienia administratora. Pokonfigurowalem oprogramowanie po czym wywaliłem konto zadeklarowanego przeze mnie przy instalacji administratora i zamienilem dwa kolejne konta na user z ograniczeniami. Zrobilem to uzywajac “control userpasswords2”. Według “control userpasswords2” miałem wiec jednego Administratora i dwa konta “uzera z ograniczeniami”. Po restarcie i ctrl + alt +delete chcialem sie zalogowac na Administratora ale mimo podania właściwego hasła wyskakuje komunikat “Nie możesz zalogować sie z powodu ograniczeń konta”. Jak wpisze hasło błedne wyskakuje info: “zalogowanie w systemie nie było możliwe. Sprawdz czy uzywane przez ciebie nazwa użytkownika i hasło sa poprawne a nastepnie wpisz hasło ponownie”. No wiec pytanie: czeka mnie reinstalacja systemu czy może jest jakas szansa na zalogowanie sie na konto administratora ?

Dzieki za pomoc

jest możliwa. wiem tylko ze te twoje zapomniane hasło jest w biosie . tylko nie wiem pod jaka zakładka :frowning: pytaj sie innych ) jeszcze poszperaj po necie jak to można zrobić

To Windows zapisuje hasła w Bios’ie? :o

Przyznaje szczerze że o tym jeszcze nie wiedziałem! :stuck_out_tongue:

Użyj tego do zresetowania lub zmiany hasła administratora.