Gitara elektryczna

Witam, mam wielki problem zakupiłem niedawno moją pierwszą gitarę elektryczną i kupiłem przejściówkę z dużego jacka na małego żeby podpiąc pod kompa i grać wszystko podłączyłem zainstalowałem sterowniki

“asio4allv2-6” i nic, mam podłączoną gitare pod wejscie mikrofonowe w kompie i nie działa żadnego dźwięku prosze o pomoc!. :?

Spróbuj użyć wejścia liniowego

Najpierw ustaw w mikserze systemowym żeby działał mikrofon

Panel ster.->Dzwięki i urządzenia->Audio->Odtwarzanie i odznacz mikrofon i ustaw głosność.

Swoją drogą nie polecam takiego nagrywania przez bezpośrednie wpięcie do kompa. Najlepiej oczywiście przez konsolę i wejściem liniowym, ewentualnie z pieca wyjściem liniowym albo mikrofonem z pieca.

polecam CI programik do szybkiego strojenia AP Guitar Tuner, chyba ze juz masz… podlacz do wyjscia liniowego i w mikserze odznacz wyciszenie to bedzie slychac…

gimbo ja czesto tak nagrywalem bezposrednio i jakosc byla lepsza niz z wyjscia liniowego od pieca…

spoko - jak kto uważa i lubi ale nie ma to jak przez konsolę

Inna sprawa do jakiego projektu/płyty się to podpina i jaką muzę się gra - ale to już każdy sam przetestować musi.

A jak “uruchomić” gitare poprzez “konsolę” i gdzie jest wejście liniowe… :co:.

Ja mówiłem o zewnętrznej konsoli analogowej np. SoundCraft ale ruskie też nieźle grają.

Przeważnie obok mikrofonowego 8)