Globalne wymuszenie odświeżania monitora w grach

Witam!

Jako nie specjalista od gier mam pytanie.

Czy można wymusić w jakiś sposób częstotliwość odświeżania monitora, aby i w grach była taka jak normalnie?

Używam monitora CRT Dell i normalnie ustawione mam 85Hz przy rozdzielczości 1280x1024. Teraz włączam mojego ulubionego Quake III Arena i ustawiam całą grafikę na maks, ale częstotliwość odświeżania monitora to 60Hz czyli standard. Nie ma ustawień w grze a więc sądzę, że można coś takiego zrobić przy pomocy albo sterownika karty graficznej albo Directa. Nie znalazłem żadnych konkretów w sieci (a może jestem kompletnym debilem i nie umiem szukać :smiley: ) a więc jeśli Wy coś wiecie to pomóżcie albo wrzućcie linki.

Z góry wielkie dzięki

Jakiej firmy masz grafikę NV czy ATI, w ATI idzie globalnie ustawić odświeżanie dla danej rozdzielczości. Jeśli chodzi o NV to nie jestem pewny ale raczej też idzie. Poszperaj w ustawieniach od karty graficznej w zakładce Monitor itp.

google.pl -> “wymuszanie odświeżania” :slight_smile:

Start -> Uruchom -> dxdiag, w ostatniej zakładce kliknij na przycisk Zastąp i wpisz pożądaną wartość.

Tylko uważaj, bo będzie to odświeżanie automatycznie ustawiane dla każdej rozdzielczości, więc nie uruchamiaj żadnej gry powyżej rozdziałki 1280x1024.

we wszystkich grach opartych na directx robisz co następuje, menu start -> uruchom -> wpisujesz dxdiag -> zakładka więcej pomocy -> zastąp -> ustaw wartość odświeżania wpisz ile tam chcesz i ok, dla monitorów lcd możesz sobie darować.

Macie połówkową rację bo ta metoda nie zawsze działa. Działa natomiast zawsze opcja wymuszenia odświeżania w sterowniku mojej karty graficznej. Ale ja głupi #-o