Globalne wymuszenie odświeżania monitora w grach


(Krzysztof C.) #1

Witam!

Jako nie specjalista od gier mam pytanie.

Czy można wymusić w jakiś sposób częstotliwość odświeżania monitora, aby i w grach była taka jak normalnie?

Używam monitora CRT Dell i normalnie ustawione mam 85Hz przy rozdzielczości 1280x1024. Teraz włączam mojego ulubionego Quake III Arena i ustawiam całą grafikę na maks, ale częstotliwość odświeżania monitora to 60Hz czyli standard. Nie ma ustawień w grze a więc sądzę, że można coś takiego zrobić przy pomocy albo sterownika karty graficznej albo Directa. Nie znalazłem żadnych konkretów w sieci (a może jestem kompletnym debilem i nie umiem szukać :smiley: ) a więc jeśli Wy coś wiecie to pomóżcie albo wrzućcie linki.

Z góry wielkie dzięki


(rafi6666) #2

Jakiej firmy masz grafikę NV czy ATI, w ATI idzie globalnie ustawić odświeżanie dla danej rozdzielczości. Jeśli chodzi o NV to nie jestem pewny ale raczej też idzie. Poszperaj w ustawieniach od karty graficznej w zakładce Monitor itp.


(freedom) #3

google.pl -> "wymuszanie odświeżania" :slight_smile:

Start -> Uruchom -> dxdiag, w ostatniej zakładce kliknij na przycisk Zastąp i wpisz pożądaną wartość.

Tylko uważaj, bo będzie to odświeżanie automatycznie ustawiane dla każdej rozdzielczości, więc nie uruchamiaj żadnej gry powyżej rozdziałki 1280x1024.


(Technik Elektro) #4

we wszystkich grach opartych na directx robisz co następuje, menu start -> uruchom -> wpisujesz dxdiag -> zakładka więcej pomocy -> zastąp -> ustaw wartość odświeżania wpisz ile tam chcesz i ok, dla monitorów lcd możesz sobie darować.


(Krzysztof C.) #5

Macie połówkową rację bo ta metoda nie zawsze działa. Działa natomiast zawsze opcja wymuszenia odświeżania w sterowniku mojej karty graficznej. Ale ja głupi #-o