GloobusCover - usnunięcie tła

Zainstalowałem sobie ten fajny programik Gloobus Cover, który na pulpicie wyświetla aktualnie odtwarzany utwór. Problem mam z tym, że dookoła jest czarne tło i za nic nie mogę go usunąć (próbowałem chyba już każdej kombinacji w ustawieniach programu), a dać się to tło usunąć da na pewno. Wie ktoś jak?

Tutaj screen, żeby było wiadome o co chodzi lepiej:

1zdlxkk.jpg

Z góry dzięki.

A compiz włączony? =]

No włączyłem i bez zmian, tło dalej mam. Coś tam w nim trzeba ustawiać?

Compiz nie pamięta ustawień nieprzezroczystości dla danej klasy( wiem, że to nie koniecznie klasa ) okien? Sam nie przetestuję, bo bym na szybko musiał Ubuntu uruchamiać (codziennie korzystam z KWin).

A może zainteresuj się pluginem do rhythmboksa o nazwie DesktopArt. Zasada dzialania jest podobna :wink:

Udało mi się usunąć tło. Na przyszłość:

gconf-editor

tam apps/metacity/general i włączyć metacity :slight_smile:

a tak w ogóle, to gdzie są jakieś ustawienia Metacity?

Czy nie chodzi Ci o “compositing_manager”? To by wiele wyjaśniało. Takie czarne tła pojawiają się gdy aplikacja próbuje używać przeźroczystości na niekompozytowanym managerze okien.

Tak tak, dokładnie o to.

Przy okazji własne włączyły mi się inne efekty, takie jak np. cienie w oknach. Wie ktoś gdzie są te opcje Metacity?

Generalnie nie ma. Ustawienia dostępne w gconf-editor /apps/metacity/general są konfigurowane w wielu różnych miejscach: np. System->Preferencje->Okna, System->Preferencje->Wygląd, przez aplet przełącznika obszarów roboczych (może coś jeszcze, nie chce mi się szukać). Oprócz tego jest kilka rzeczy, jak compositing_manager, disable_workarounds, czy button_layout, które można modyfikować tylko w gconf-editor.

OK, dzięki za pomoc.