Głośna praca dysku twardego Seagate 320gb 7200.10 ATA

Witam! Mam pytanie odnośnie w/w dysku twardego. Po zamontowaniu dysku do komputera zauważyłem, że urządzenie jest bardzo głośne (jak dysk pracuje słychać głośne skrobanie i niekiedy piski). Sformatowałem i zainstalowałem S/O, i coś mi się nie podoba w tym sprzęcie. Wcześniej pracowałem na Samsungu SP 160gb ATA i byłem zadowolony (cicha praca). Testowałem dysk różnego rodzaju programami i wszystko jest ok, nie bad sektorów-dysk jest zdrowy.

Lecz gdy zamykam S/O talerze owego dysku przez chwilę wirują po czym zwalniają i przestaje je słyszeć! Tu moje pytanie czy to normalne zachowanie dysku po wyłączeniu komputera.

:arrow: Dodam dysk zakupiłem na allegro (tu raczej popełniłem błąd), niby nowy :smiley: lecz bardzo denerwuje mnie głośna praca tego dysku!

Daj odczyt danych SMART z programu HD Tune, zakładka Health.

Oto zakładka health:

beztytuuji1.jpg

Wszystko jest dobrze. Też ma dysk tej firmy i skrobanie jest normalne. Ten dysk nie należy do najcichszych. Opisz tylko te piski, bo ja u siebie nigdy takowych nie słyszałem.

Właśnie czytałem o tym dysku, że nie jest najcichszy! :frowning: Szkoda bo w porównaniu z poprzednikiem jest to trochę denerwujące. A piski to niekiedy, taki nagły krótki pisk (jakby mysz :smiley: ) ale skrobanie najgorsze jak dysk pracuje-wkurza!

Czyli dysk sprawny, nie ma co przesadzać! Nalepka na dysku gwarancyjna jest do 2006, a gość na allegro sprzedawał jako nowy więc się zastanawiam! A czemu przy wyłączeniu talerze tak się zatrzymują to normalne?

Skrobanie jest całkowicie normalne dla serii 7200.10. Te kończenie pracy, u mnie przypomina ciche lądowanie samolotu odrzutowego. Jak Masz podobnie, to także możesz to uznać za normalne.

Może ten pisk, to rozruch dysku, po chwilowym wyłączeniu go przez system (oszczędzanie energii)?

U mnie raczej jak kończy pracę to brzmi jak wyłączanie odkurzacza! :lol: Czyli dyski tej firmy tak się zachowują. Można uznać tak jak napisałeś, że ciche lądowanie odrzutowca!

No nic czyli problem rozwiązany, dzięki wielkie za pomoc! =D>

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.