Głośna praca komputera po starcie

Gdy włączam komputer on strasznie głośni pracuję, tylko nie wiem gdzie jest źródło hałasu. Prawdopodobnie jest to dysk i proc/karta graficzna. Wszystko się uspokaja gdy zaloguje się na konto lub gdy minie określona ilość czasu. Nie wiem czy to może być normalne.

Ja miałem podobny problem i okazało się, że radiator na karcie graficznej był raz, że zabrudzony,a dwa przetarty. Jeśli nie boisz się zaryzykować możesz zdjąć klapę od obudowy i przy starcie lepiej się przyjrzeć co wywołuje hałas.

Karta jest nowa, a na procku troche wentyl ubrudzony. Przeczyszcze i zdam relacje :stuck_out_tongue:

już bardziej prawdopodobne wg mnie to wentyl od zasilacza tak ryczy :slight_smile:

W sumie prawdopodobne ponieważ wentyl od zasilacza znajduje sie koło procka, a dysk juz ryczał od dawna. A ten drugi ryk powstał po zakupie zasilacza i karty graficzne wiec juz sam nie wiem :smiley:

Jaki to zasilacz?

Chieftec GPS-350EB-101A 350W BOX

Też posiadam taki zasilacz od jakiegoś czasu i przy rozruchu miałem też trochę uciążliwy dźwięk. Jeżeli wyczyszczenie z kurzu nie przyniesie efektów, dobrze jest postawić komputer np. na czymś miękkim ( ręcznik) to wyraźnie zredukuje drgania z obudowy.