Glośna sygnalizacja glośniczka

Przy włączeniu komputera jednocześnie z naciśnięciem klawisza POWER jest takie pikniecie dość głośne. Wiem ze przy każdej plycie głównej może być to co innego ale może ktoś wie co może być nie tak. Jest to trochę drażniące :confused: mówiono mi ze to coś z wentylatorem… (akurat ten problem właśnie pojawił sie gdy kopiłem nowy wentylator na procesor)

Moj komputer:

Intel IV 3.0

plyta glowna ASUS P5VDC-X

dysk Seagate ST3250620AS 250GB sATA II 16MB

karta graficzne GeForce 6600

pamiec RAM Patriot Dual Chanel 2GB DDR2

wentylator Pentagram NXC- 100 AlCu

Odłącz głośniczek od płyty głównej i po sprawie - cisza :wink:

Znajdz jaki masz BIOS i na tej stronie http://www.bioscentral.com/ po prawej stronie masz BIOS Beep Codes. Kliknij na swój bios i masz odpowiedź co oznaczją bipy.

destroy

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię zarówno w temacie, jak i w opisie problemu.

W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Kurcze wiem ze mam bios award ale nie rozumie tej tabelki… angielski nei jest perfekcyjny.

Czy moglby ktos doradzic co zrobic? Na 99% jest to przez wentylator iz gdy go odlacze i wlacze komputer nie ma tego pipkniecia.

Witam

Mam to samo !!

Kupiłem wentyl pentagrama do mojego proca …

I od tamtej pory jak włączam kompa , mam krótkie głośnie piknięcie :slight_smile:

Więc czekam też na jakąś normalną pomoc

Niby krótkie pikniecie ale bardzo denerwujące po dłuższym okresie.

Widzę ze to chyba coś przez te pentagramy. Wiec z kolega djrupin czekamy na opinie !!

destroy , “Na Forum używamy polskich znaków.” - tyczy się wszystkich postów a nie tylko pierwszego!

Poprawiaj szybko, inaczej -> KOSZ

Zrób reset Biosu lub wyłącz opcje CPU FAN FAIL WARNING i/lub SYS FAN FAIL WARNING.

Byc może macie włączone alarmy na wentylatory i w momencie włączenia kompa nie są one jeszcze rozpedzone i dlatego pojawia się krótki dzwięk z głośniczka-sam kilkakrotnie się z czymś takim spotkałem.

Nie polecam rozłączac głośniczka-to nie rozwiązanie problemu.

Miałem w biosie tylko opcje typu:

POWER FAN SPEED - ustawiłem na IGNORED

CHASIS FAN SPEED - ustawiłem na IGNORED

CPU FAN SPEED - ustawiłem na IGNORED

Dalej nie pomogło. Nie mam opcji w biosie tych co podałeś. Co mam zrobić? Denerwuje mnie to coraz bardziej. Bardzo proszę o pomoc.