Głośne chłodzenie

Witam, mam taki mały wentylatorek (średnica ok. 6cm) przyśrubowany z tyłu do obudowy. Sam wiatraczek (po odkręceniu i odsunięciu od obudowy) działa cicho, lecz gdy jest przymocowany to hałasuje. Na początku (tzn. z 2 tygodnie temu) wszystko było jeszcze ok, a teraz wprowadza obudowę w niewielkie drgania. Nie wiem ile obrotów powinien mieć ale teraz ma cały czas 3280-3320RPM, temperatura w kompie waha się od 30 do 45 stopni C w zależności od miejsca oczywiście. Wentylator otrzymał gumowe podkładki i niewiele pomogło :cry: Ktoś może ma jakiś pomysł? Komputer ma może 2 miesiące więc jest nowy.

Ps. Jeżeli jakieś dane trzeba to oczywiście podam, o ile będę wiedział ponieważ nie jestem specem od sprzętu.

sprawdz czy przypadkiek nie ułamał sie kawałek smigła.

w razie ciagłych drgań zmień go, bo to wpływa negatywnie na pracę dysku twardego.

wszystkie łopatki całe, i czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź: dlaczego?

takie drgania raczej nie uszkodza dysku … a co do glosnosci to nic nie poradzisz… ja taki sam wiatrak montowalem u siebie i nic nie moglem zrobic z tem halasem po przykreceniu do obudowy…kombinuj z podkladkami na gabce np z dluzszymi srubkami … zeby wiatrak sie trzymal ale nie przylegal do obudowy…

Ale mnie właśnie zastanawia to, iż wcześniej zachowywał się ciszej. Aktualnie to zagłusza muzykę :evil:

mógł się zatrzeć…

sprawdz ta koncepcje z gabka na dluzszych śrubkach … poza tym nie mozesz otworzyc obudowy i wykrecic wiatrak ? :smiley: ja tak mam :stuck_out_tongue: :twisted:

Sam widzisz, wiatraczek jest mały i mało wydajny, nadrabia duża prędkością obrotową - wg musi działać jak odkurzacz :stuck_out_tongue: Przy relatywnie niskich cenach wiatraczków, w cenie ok. 10zł proponuję Ci zakupić jakiś wiatraczek o średnicy przynajmniej 80mm (o ile Twoja obudowa daje możliwość montażu takiej wielkości), będzie i cicho i wydajnie.

Jak coś to mam skrzynkę ASUS Chassis TA-88 (jak mówiłem nie znam się w ogóle).

Może brzmi jak odkurzacz lae nie rozumiem dlaczego. Wypycha nadal zimne powietrze. (zamontowany jest w górnym slocie z tyłu, w google są obrazki tej obudowy, a dolny slot jest wolny)

Ps. A to widzisz on m a 8cm :smiley: Sorki za błąd,

http://www.supercase.gr/en/p/1-cases/3- … asus-ta-88

Hmm, a wiatraczek podłączony do płyty głównej czy pod molexa (od zasilacza)? Jeśli do płyty, może potrzebne będzie przestawienie w BIOSie na automatyczną kontrolę obrotów, a nie sztywną i na max. Podaj jeszcze co to za wentylek :wink:

A to chwilkę bo dopiero złożyłem :smiley:

EDIT: Podpięty 3 kabelkami (żółty, czarny, czerwony) to płyty głównej, a na wentylu pisze:

Wywal ten wentylator i zobacz jak temperatury w stresie się będą zachowywały. pomiar-temperatur-t340449.html

Wolałbym jednak zostawić jakiś dodatkowy wiatrak tak dla bezpieczeństwa, a tobie chodzi o najprostszą drogę chyba :smiley: demontaż

Dlatego dla bezpieczeństwa sprawdź, jakie są temperatury bez tego wentylatora. Wiele obudów ma dużo gorszy przewiew i bez problemu działają.

beztytuuftk.png

Po ok. 5 minutach gry w bc2

To bez wentylatora? Spokojnie może tak zostać. Oczywiście możesz dokupić sobie jeden wentylator, jak Ci kasa zbywa (bo słabe wentylatory słabo się regenerują), ale nie jest to konieczne.

Tak bez wentylatorka, ja jednak wolał bym mieć niższe temp. Czy nie ma jakieś możliwości by go jeszcze wyciszyć? Bo tak właściwie to wydaje mi się że źródłem dźwięku jest siatka obudowy a nie sam wentylator.

To dlaczego na początku było ok? Przez ten czas to raczej wentylator się zepsuł, niż siatka czy obudowa wygięła.

A może jest brudny?? Przeleciałeś go odkurzaczem??

Możesz zrobić taki myk, że zamiast działać na 12V, puścisz go na 5 albo 7V - wtedy odpowiednio zwolni i wyciszy się, aczkolwiek nadal będzie sobie wydmuchiwał :stuck_out_tongue:

Adalbert

No nie wiem, ale jak go trzymam włączonego w ręku z dala od obudowy to jest cisza.

MiLkShaKe99

Skoro go wykręcałem to i wyczyściłem

flaszer

Trudno jest zrobić ,taki myk"?

A jeżeli to bios to jakie ustawienia?

Czy to ormalne, że GPU ma cały czas temperaturę około 50 stopni?