Głośne uruchamianie systemu Vista

Mam taki problem zakupiłem laptopa amilo pi 5340 jakieś tydzień temu podczas uruchamiania systemu jest takie tryyt tryyt jakby dysk czy cd-rom pracował i w właśnie nie wiem czy tak powinno być czy może powinnien uruchamiać sie bezszelestnie a może ma botowanie na cd rom i on tak pracuje przy starcie. Nie wiem czy te laptopy tak mają proszę o jakąś rade!

Nagraj ten dźwięk.

nie mam teraz możliwości bo jestem u kumla a u siebie planuje dopiero założyć neta

To dysk. Bezszelestnie? Chyba jak masz SSD :slight_smile: Wszystko powinno być ok. Ewentualnie mogą być jakieś wibracje. cd/dvd-rom pracowałby jakby w środku znajdowała się płyta. Sam się nie włączy :slight_smile:

nie jest aż tak głośno ale lepiej się upewnić nigdy nie procowałem na laptopie więc nie wiem a le tryt tryyt jest tylko przy ładowaniu systemu potem jest ok z tego wynika że tak powinno być ???

Dysk nie może być bezgłośny,tym bardziej w laptopie,pamiętaj że jesteś bliżej niż przy stacjonarce,jak laptop już pracuje zaczyna działać wentylator to dźwięki dysku stają się mniej słyszalne,taki urok lapków.

Mam notebooka od ponad trzech lat i zawsze dysk pracował bardzo cicho .

W czasie pracy dysku słychać tylko cichutkie mruczenie ale wtedy też sygnalizuje to lampka LED .

Takie " tryyt " słyszałem niedawno przez prawie trzy tygodnie w różnych momentach ale wszystko się uspokoiło .

Ten dźwięk kojarzył mi się z blokującymi się łożyskami małego silniczka . Może dysk a może wentylator ?

Możesz wykluczyć stację dysków wysuwając tackę .

Pewnie bady.