Głośniczek komputerowy (obudowowy) pod minijack


(Bobeeq) #1

Witam, mam takie dość nietypowe pytanie. Czy istnieje możliwość przerobienia tego baardzo podstawowego głośniczka (PC Speaker) na wtyk minijack w jakiś sposób? Przejściówka lub coś domowej roboty? Czy raczej jest to nie możliwe?


(neo10) #2

Teoretycznie się da bo to zwykly głośnik … ale główne pytanie po co??? ;]


(Bobeeq) #3

Powiedzmy, że chciałbym pomajsterkować :slight_smile: - Przecież inteligentny człowiek się nie nudzi, więc trzeba sobie znaleść zajęcie ;). No dobra, mówisz, że pewnie się da… Pytanie w jaki sposób? wystarczy minijack przylutować do kabelków? Fajnie by było gdyby ktoś wiedział jak to zrobić i podzielił się tą informacją… No i nasuwa się kolejne pytanie… Jak z ‘osiągami’ (trudno właściwie tu mówić o osiągach) i jakością dźwięku? Oczywiście rewelacji się nie spodziewam, przeciętnych wyników w sumie także ;). Pytanie, czy dźwięk będzie znośny… Propozycje? Odpowiedzi? :smiley:


(fiesta) #4

Jaki będzie dźwięk to zależy od głośnika, ale skoro mówisz o głośniku wymontowanym z obudowy PCta to jakość będzie poniżej krytyki.

Odnośnie konstrukcji to dokładnie dwa przewody zakończone mini jackiem.


(Gen Salvador) #5

powiedzmy ze to jest jack

==> pierwszy styk to minus do tego podepnij czarny przewód, środkowy to zazwyczaj lewy kanał, a ostatni (ten szpikulec) to prawy kanał, czerwony przewód podepnij do któregokolwiek z nich


(Bobeeq) #6

Poradziłem sobie, działa - ale faktycznie baaardzo cicho i niewyraźnie. Dzięki za pomoc


(Gen Salvador) #7

a z jakiego urządzenia podajesz sygnał ??


(Bobeeq) #8

odtwarzacz mp3