Głosnik na płycie głównej

Witam

Mam mały problem od pewnego czasu głośnik systemowy mi wyje jak syrena (tzn. jakieś i-jo-i-jo :stuck_out_tongue: ). Pamiętam że gdzieś coś kiedyś czytalem o tym jakie dzwięki może wydawać głośnik sytemowy. Jak ktoś wie co to oznacza to proszę o o radę.Wył mi nawet podczas instalacji wina czy też w dosie.Nie da rady go wyłączyć bo to jest piezo wlutowany w płytę, a wierzcie mi że jest to strasznie irytujące.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdro Jey

Sprawdż w instrukcji do swojej plyty głównej co taki dźwiek oznacza :!:

W płytach z BIOS-em Award - Award BIOS Beep Codes:

  1. High frequency beeps when system is working = CPU overheated. System running at a lower frequency;

  2. One long beep followed by three short beeps = Video card not found or video card memory bad;

  3. Long beeps in an endless loop = no DRAM installed or detected;

  4. One short beep when displaying logo = No error during POST;

Oznacza to (punkt 1) że przegrzewa się procesor - ma słabe chłodzenie (pada/ł wiatraczek procesora) lub że (punkt 2) musisz docisnąć kartę grafiki bo się wysunęła z gniazda (lub nie kontaktuje - wyczyść styki).

Sprawdź w BIOS-ie ustawienia procesora (czy są poprawnie ustawione MHz, może coś sie przestawiło). Zresetuj BIOS, sprawdz bateryjkę (może trzeba ją wymienić na nową bo jest za słaba).

Sprawdź garfikę

Sprawdź RAM

Moim zdaniem to w/w elementy

Komputer się uruchamia czy piszczy i cisza?

Może to być również BIOS - bateria się wyjęła z płyty, ale tu polecam ostrożność (lekko dociśnij)

no, niema to jak duszki w kompie :wink:

jerry68 jaki masz sprzet, napięcia, temperaturki ?

Dzięki za pomoc.

:twisted: DUSZKI :twisted: w komputerze zamilkły po dokładnym wyczyszczeniu płyty głównej.Jeszcze raz wielkie dzieki.

Pozdrawiam Jey