Głośnik nie ekranowany koło monitora lcd

(Daniello Daniel) #1

Witam, mam pytanie, czy jeżeli obok monitora lcd położe nie ekranowany głośnik czy monitor może sie uszkodzić ?

(jarekm26) #2

u mnie stoją dwie kolumienki, łącznie cztery głośniki i wszystko biega jak ta lala...

(Daniello Daniel) #3

ale ja chce wiedzieć na pewno

(jarekm26) #4

nie no spoko wyluzuj u mnie stoja logitechy X-530, i jest git a w najbliższym czasie planuje je wymienic na

dwukrotnie mocniejszy model g51 i sie niczym nie przejmuje, jakbyś chciał powiedzmy ustawić 100w subwoower

obok monitora, to wtedy mogłoby to sie objawiać jakimś niepoprawnym wyświetlaniem kolorów...

(Daniello Daniel) #5

Genius SW-HF5.1 5000

(efazeti) #6

fajnie, tylko że te Logitechy są ekranowane

ja kiedyś miałem jakieś dziadowskie głośniki Media Tech i jak postawiłem blisko monitora CRT to można było zauważyć takie jakby smugi po bokach monitora

nie wiem jak to by było z LCD, ale wydaje mi się że taka sytuacja na pewno nie wpływie pozytywnie na monitor

(jarekm26) #7

eeee tylko że jak rozebrałem satelitke to poza plastikową obudową, nie zauważyłem żadnego ekranowania...

(Zonkishi) #8

ze względu na budowę monitora LCD nie ma żadnego znaczenia obok czego stoi :lol:

CRT ma zupełnie inna budowę działo elektronowe kineskop i ble ble i tam może dojść do zakłócenia przez pole wytwarzane przez nieekranowane głośniki