Głośniki 2.1/5.1 do 200PLN

Od 4 lat używam rewelacyjnego zestawu głośników CREATIVE Inspire T6100 podłączonego do SB Audigy. Ale jak wszystko co dobre kiedyś się kończy: od paru dni skacze mi głośność. Z tego co już zdążyłem się dowiedzieć przypadłość jest typowa dla tych głośników i z reguły ujawnia się znacznie wcześniej (~18 - 24 miesięcy). Dowiedziałem się również, że do wymiany jest potencjometr. Nie jestem elektornikiem więc sam tego nie wymienię natomiast koszty usługi… Sorry, ale wolę kupić nowe głośniki. Przynajmniej będę miał gwarancję.

I teraz tak - chcę koniecznie zestaw z subem (2.1 lub 5.1) do 200PLN i waham się międzi byle-jakim 5.1 typu TRACER, który kupię w okolicach 120PLN czy solidniejszy 2.1. Nie oszukujmy się, ale liczę, że nie będę miał problemów w trakcie okresu gwarancji i każdy tydzień po jej zakończeniu będę uważał za oszczędność.

Pod uwagę biorę jak narazie:

* Logitech X-530 (tu akurat cena 209,-)

* A4Tech EVO S500

Swojego wyboru nie ograniczam jedynie do tych dwóch zestawów. Jeśli macie jakieś fajne zestawy np. ModeCOM’a również z miłą poczytam. Na pewno będę chciał kupić głośniki przed Wielką Nocą.

Może takie coś http://www.morele.net/glosniki-komputer … 00-322006/

Albo zamiast pierdzącego subwofera takie coś http://www.morele.net/glosniki-komputer … ck-289574/ mają dużo pozytywnych opinii.

Tak się składa, że miałem te głośniki z drugiego linka, Genius SP-HF1800A 50W(RMS) 3-drożne i choć wyglądają fajnie i mają dobre opinie to bardzo szybko się ich pozbyłem. Za generowanie niskich tonów odpowiedzialny jest tylko ten mały dolny głośniczek i podczas słuchania muzyki, również tej mocniejszej bardzo brakuje niskich tonów, czasem ten zestaw po prostu nie wyrabia i najzwyczajniej zaczynają popierdywać. Choć są głośne to pompują zbyt mało powietrza dźwięk jest suchy i brakuje mu mocy i głębi, znacznie lepszym rozwiązaniem były by dwudrożne kolumny z porządnym głośnikiem szerokopasmowym o większej średnicy ale to nie ta firma i nie ta półka cenowa. Obecnie mam przy jednym kompie Logitech X-230 i mogę je polecić z czystym sumieniem. Nigdy nie brakuje basu, czasem jest go nawet trochę za dużo ale choćbyś nie wiem jak przekręcił gałkę to nie da się przesterować, sprawdzają się podczas słuchania muzy, przy oglądaniu filmów i w grach. Myślę, że z tymi X-530 będzie podobnie. Te Geniusy nadawały by się co najwyżej na tyły albo jako zamienniki satelitek od Logitecha.