Głośniki 5.1 a grają tylko 2 i sabufer

Mam Głośniki 5.1 a grają tylko 2 i sabufer co mam zrobić ??

Prosże o pomoc.

Sraty taty :wink: Rejestrować nie trzeba.

W ogóle temat był poruszany już co najmniej kilka razy na tym forum, więc nie rozumiem skąd kolejne pytanie o to samo.

Ale co tam

Wejdź do sterowników i poszukaj opcji odpowiedzialnych za dźwięk przestrzenny/dolby stereo/cmss lub czegoś podobnego.

W sterownikach Creative’a to będie w EAX Console -> CMSS 3D i wybierz stereo surround

a może mam złe stery ;/ ??

jaka karta dźwiękowa? W jej ustawieniach musisz wybrać 6 głośników.do tego zainstaluj Ac3Filter odpowiedzialny za rozdzielenie sygnału i tam też ustaw 5.1

ja mam tą zintegrowaną a płytę główna macie w opisie

no to masz Realtek HD Audio więc jak zainstalowałeś sterowniki z płyty to tylko w ustawieniach musisz zrobić i ten ac3filter zainstalować. i gra i buczy :d

no dobra zrobiłem tak już wcześniej przed tym co napisałeś ustawiłem na 5.1 zrobiłem ten test i niby wszystkie grały :slight_smile: a jak włączam muzykę to lipa :wink:

A nie przyszło ci na myśl że musisz mieć ścieszke 5.1 żeby wszystkie głośniki ci zagrały ?

Puść film DVD (nie DIVX ściągnięty z netu) wybierz audio 5.1 i zobaczysz że wszystko gra jak powinno.

Muzyka zazwyczaj (99%) jest w STEREO więc tylko dwa głośniki będą grały plus subwoofer (to jest ten twój “sabufer”).

ok. tylko że jak miałem XP to było ok. Nie mówię ze wszystkie mi działały ale większość.

Dodane 14.07.2009 (Wt) 10:22

juz ok