Głośniki 5.1 a grają tylko 2

Witam. Mam właśnie taki problem, posiadam głośniki Creative 5.1 pod XP grały super !!

Oto moja płyta główna http://www.asrock.com.pl/?p=productMoreiProduct=32

A w dźwiękach (sounds) ustawiłeś że masz zestaw 5.1?

Może masz ustawiony zestaw 2.1? (2.0)

Sterowniki poprawnie zainstalowane?

Tak mam ustawione 5.1 sterowników nie mogę zainstlować pojawia się błąd. A producent pisze że płyta dostosowana do VISTY

ftp://61.56.86.122/pc/audio/Vista_R163.exe

zainstaluj te stery raczej zadziala

I taki błąd, gdy klikam aby instalować

wxyz1506332949k.jpg

Tez tak miałem, że grały tylko 2 przednie! Trzeba zaznaczyć w CREATIVE EAX SEETINGS czyli w oprogramowaniu dołączonemu do głośników w zakładce CMSS 3D zaznacz Enable CMSS 3D Surround a później STEREO SOUND!! Pozdrawiam

Ściągnij je jeszcze raz pradowpodobnie plik ściagnął się uszkodzony lub nie do końca ściągnięty z serwera.

Włóż jakis film dvd z dźwiekiem 5.1 i sprawdź powinno być ok bo jeśli nie masz gry czy muzyki na 5.1 to zapomnij że będą tak grały, grają wtedy 2 i bass.

Ja mam 5.1 creativ i jak mam cos z dźwiękiem 5.1 to jest ok

Zapoznaj sie z szukajką… wiele tematów powstało na temat systemu 5.1. Takiego samego systemu jak w XP nie uzyskasz. Tu jest dokładnie jak napisał STINGER. Włóż film i sprawdź.Tylko spójrz by film obsługiwał 5.1 a nie 2.0 :|… jak nie jesteś pewny to odpal go w języku angielskim…Wg stacjonarnych zestawów DVD tylne głośniki właśnie powinny grać tylko podczas filmu a nie MP3. Bo zniekształcają dźwięk… ja jednak odkryłem że ten dźwięk zniekształca WMP w Viscie… i używałem winampa i było ok :slight_smile: