Głośniki 5.1 a karta dźwiękowa

Witam,

Kupiłem głośniki 5.1, ale niestety nie wszystkie mogę podłączyć. Z głośników mam trzy wyjścia, jedno odpowiada za dwa przednie głośniki, drugie za dwa tylne i trzecie za jeden centralny. Problem w tym że w kompie mam tylko dwa porty.

W Realtek HD Audio zrobiłem tak że jedno wejście odpowiada za dwa przednie, jedno za dwa tylne. Ale zostaje centralny, którego nie mogę podłączyć.

Co mi radzicie? Chciałbym, żeby wszystkie głośniki działały. Kupić kartę dźwiękową z 5.1, czy jak?

odpowiedziałeś sobie sam swoim pytaniem ;]

Potrafisz mi doradzić jaką? Zewnętrzną czy zwykłą lepiej? Każdą kartę dzwiekowa zamontuje w swoim kompie?

Jaką masz płytę główną ?

Hej,

Po powyższym podejrzewam, że mowa o laptopie. Raczej producenci nie ograniczają w płytach głównych możliwości zintegrowanych kart Realtek’a HD, które obsługują dźwięk 5.1. A jeśli tak faktycznie jest, to tylko i wyłącznie karta zewnętrzna.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam komputer stacjonarny. Mam trzy porty: zielony i niebieski dla głośników i czerwony dla mikrofonu.

Moja płyta główna to Gigabyte P55-UD3L.

PS. Może być taka? http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-creat … 28911.html

Hej,

Trochę dziwne, by z karty HD producent płyty wyprowadził tylko 3 złącza. Co to, oszczędności w produkcji? Z drugiej strony w przypadku kart Realtek’a HD istnieje możliwość konfiguracji portów - czyli domyślnie mamy wejście mikrofonowe i wejście liniowe oraz wyjście sygnału stereo. Ale zmieniając ustawienia w panelu dźwiękowym Realtek’a mamy możliwość wyprowadzenia z tych złącz dźwięku 5.1 - głośniki przednie na jednym jack’u, sourround na drugim, a głośnik centralny i subwoofer na ostatnim. I widzę, że na płycie jest niemal dokładnie ten sam układ, co w moim laptopie - na płycie masz Realtek ALC888, a ja w laptopie mam ALC888S - i mam możliwość takiego skonfigurowania dźwięku, jak piszę powyżej.

Praktycznie może - działa na porcie PCI, a takowych w płycie masz aż 4. Jakość dźwięku nie będzie co prawda porażająca, ale żądane 5.1 uzyskasz. :slight_smile: Aczkolwiek gdybyś dysponował nieco większą gotówką, warto by zainteresować się kartą Audigy Creative’a.

Pozdrawiam,

Dimatheus