Glosniki 5.1 do 500 zl + karta dzwiekowa w rozsadnej cenie

Witam poszukuje glosnikow 5.1 do 500 zl i dzwiekowki w rozsadnej cenie :stuck_out_tongue:

glosniki bede sluzyc glownie do filmow w 2 kolejnosci muzyka i gry (z reguly uzywma sluchawek do muzyki i gier lecz zdarza mi sie robic to na glosnikach)

czekam na jakies fajne propozycje

i milo by bylo jakby poza modelem byl maly komentarz dlaczego wlasnie te glosniki/karta ;>

odrazu mowie nie chce microlabow! !!

dzieki z gory

Jaka jest możliwa łączna wartość zestawu.?

hmm 700 zlotych ale to juz naprawde maximum ani grosza ponad to :stuck_out_tongue:

Logitech X-540

Logitech X-530

Genius SW-HF5.1 5005 wood cherry

only Genius 5005 lub 6000 jeśli lubisz mieć jasno w pokoju :slight_smile:

Geniusy nie mają systemu BASS REFLEX i to jest minus :?

Tak… a co to jest bass reflex?:stuck_out_tongue:

Bass-Ferlex - to funkcja dzięki której bass jest czystszy i bardziej głęboki poprzez zastosowanie tego że membrana jest na wierzchu.

Geniusy tego nie posiadają i to jest ich minus. Kolega właśnie ostatnio kupił takie same Geniusy i chociaż ma 75W BASS to i tak jego bass nie jest taki głęboki i czysty jak w moich Creativach gdzie BASS ma 17W.

O funkcji Bass-Reflex na Wikipedii.

czyli ja bym polecał Logitech X-540 lub Logitech X-530 z kartą ASUS Xonar DX/XD lub Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

Jeśli możesz wydać max 700zł to bierz te Geniusy SW-HF 5100 ponieważ posiadają one system Bass-Reflex oraz tą ASUS Xonar DX/XD.

podoba mi sie najbardziej “zestawik” davida ;>

1 pytanko ma ktos jakies zastrzezenia do tego zestawu?

Wierz mi, te głośniki to na prawdę potężne dzieło firmy Genius. 80W BASS-Reflex, centralny 30W i reszta satelit po 15W + ASUS Xonar, to zestaw który zaspokoi Twój “głód” :wink: Poza tym, tych głośników możesz użyć do wszystkiego. Mają one 2 typy tylnych wejść. Lepszego zestawu w cenie nawet do 1000zł nie znajdziesz :wink:

Najlepsze subwoofery są bez br’a ponieważ br to tylko półśrodek i ta “głębia” o której mówisz ma niewiele wspólnego z wiernością odtwarzania… trzeba też pamiętać o poprawnym rozstawieniu głośników…

mam calkiem spory pokoj :stuck_out_tongue_winking_eye:

bzdura…

bierz to co podał David_PL99, to chyba najlepsze optimum w tej cenie…

Proszę rozwiń swoją wypowiedź i uzasadnij dlaczego w audiofilskich subach nie ma br’ów…

gościu, dobry jesteś, pokaż mi audiofila który który słucha muzyki używając suba,

tam się liczą tylko kolumny stereofoniczne, i suby nie wchodza w grę, ja nie znam

audiofilskich subów i nawet takich nie widziałem, w każdym razie to że sub kosztuje

5tyś, nie oznacza że sub jest audiofilski, bo chyba takie nie istneją, poza tym,

ja wychodzę z założenia że audiofile to paranoicy, którzy słyszą coś co nie istnieje,

typu wygrzewanie kabli sieciowych za 8500zł itp…

i nie naciągaj mnie na tego typu dysputy na tym forum, bo nie temu to forum służy,

a poza tym jest to bezcelowe…

Pozdrawiam :slight_smile:

Zamiast odpowiedzieć konkretnie przechodzisz do paranoików… nie nie chodzi o paranoików, chodzi o naprawde dobry sprzęt do odtwarzania audio. I wtedy do sprawnego odtwarzania całego zakresu tonów stosuje się wyspecjalizowane głośniki do różnych pasm częstotliwości… mogą być zabudowane w jednej kolumnie ale to wciąż nie zmienia faktu iż głośnik bardzo niskotonowy będzie ciągle subwooferem. Już widziałem takie “zintegrowane” cuda.

Ale dobrze, nie będe zchodził do tych oczywistych zagrywek w postaci negacji wszystkiego bez podawania argumentów…

Bez br’a w obudowie głośnika mamy do czynienia z emisją jednej fali, nie ma mowy o złym jej rozchodzeniu się i interferencji jak w przypadku br’a (fala o przeciwnej fazie wydostaje się z br’a). Przy dobrym dostrojeniu br’a i pojemności skrzyni do głośnika efekt ten jest oczywiście w pewnym stopniu neutralizowany i pozostaje cieszyć się większą efektywnością głośnika dzięki jego mniejszemu obciążeniu (w porównaniu do skrzyni bez br’a gdzie głośnik pracuje przeciwko pełnemu wymiarowi zmian ciśnienia powietrza wewnątrz skrzyni które sam wytwarza, przez to efektywność głośnika spada, ale wierność odtwarzanego dźwięku jest odtwarzany wierniej… oczywiście przy założeniu wytłumionej, bardzo sztywnej skrzyni o odpowiedniej pojemności).

Twierdzenie że br nie jest półśrodkiem jest właśnie bzdurą drogi jarku.

przeczytawszy to co jest wyżej wymalowane, dochodze do wniosku, nie zależnie od tego czy obudowa jest typu BR czy nie,

to jakość emitowanego dźwięku jest ściśle zależna od tego, czy pojemność obudowy, ewentualny BR itd. jest odpowiednio

wyliczona i zaprojektowana do KONKRETNEGO głośnika… I JA SIE Z TYM ZGADZAM

zgadzam się również z tym że brzmienie suba, zamkniętego i typu BR, się różni, ale

raczej nie ma głośników niskotonowych które nadają się do obydwóch typów

obudowy, mnie bardziej odpowiada brzmienie subów z obudowy typu BR,

większość konstrukcji DIY opiera się na obudowach BR, i raczej nie bez

powodów…