Głośniki 5.1 do Laptopa

(Robaczywy1) #1

Witam serdecznie.

Zanim napisalem tego posta przeszperalem pare forow ale nie znalazlem konkretnych odpowiedzi, ktore w 100% by mnie uswiadomily o co chodzi i czy bedzie wszystki mi działalo.

Mianowicie chce kupic glosniki Logitech x-540 (5.1) i posiadam laptopa HP Pavilion DV 9700 z karta dzwiękową Realtek HD Audio.

Pytalem w sklepie to oczywiscie pan mi powiedzial, ze musze sobie kupic zewnetrzna karte dziwekowa zeby wszystko dzialalo, wiec grzecznie panu "doradcy" podziekowalem i sobie poszedlem. Wiem, ze istenieje mozliwosc podpiecia wszystkiego pomijając opcje kupna dzwiekowej karty zewnetrznej, sami wiecie jak to jest, kupujac laptopa zalezy wam na ograniczeniu zbednych kabli i wszystkiego innego i tak samo chce zrobic z glosnikami, wyczytalem o przejsciowkach itd. ale jak zwykle wiecej babrania jest z tym niz to chyba warte ... Co do wejsc w laptopie to mam hdmi i mam wejscia 3x mini jack (mikrofon, sluchawki, sluchawki), usb i jeszcze inne ktore nie maja nic wspolnego z dzwiekiem ;] nie posiadam S/PDIF, jak to wyczytalem gdzies na jakims forum wole uprzedzic z gory.

Wiec moje pytanie brzmi czy w prosty sposob moge jakos podlaczyc te glosniki do mojego laptopa zachowując i wykorzystując system 5.1 a nie zwykle stereo rozdzielone na 5 glosnikow?

Z gory dzieki za pomoc!

(Marcinprv) #2

X-540 mają w zestawie kabel z dwóch stron zakończony trzema wtyczkami mini jack (kolor: zielony, czarny, pomarańczowy (albo coś zbliżonego do tego:P) 3 końcówki wpinasz w trzy wejścia karty muzycznej, pozostałe 3 w subwoofer. Głośnik centralny i satelitki wpinasz w woofera kabelkami z końcówką chinch. Nie wiem jak daleko chcesz ustawić tylne satelity, ale kable do nich są krótkie - dobrze jest dokupić przedłużkę (najlepiej kabel ekranowany). Zawsze możesz przejść się do sklepu z laptopem i sprawdzić na miejscy czy będzie działać.

(Robaczywy1) #3

Czyli wszystko bedzie smigac poprawnie na 3,5 Jack'ach?

Dzieki za odpowiedź.

(Marcinprv) #4

Moim zdaniem będzie działać, ja mam te głośniki podpięte przez 3x mini jack do SB Augidy. Miej na uwadze jednak, że jeżeli plik który będziesz chciał odtworzyć nie będzie "stereo" to i tak tylko dwa głośniki z całego zestawu będą Ci grały. Większość mp3 nie jest przystosowana do odtwarzania na zestawie 5.1 i jakość dźwięku nie jest zachwycająca, nawet funkcja "matrix" (nie jestem pewny tej nazwy) niewiele da w tym przypadku bo z głośników tylnych tylko buczenie będzie się wydobywać. Za to w grach i filmach głośniki spisują się bardzo dobrze.

edyta:

Jak wrócę z pracy do domu to sprawdzę dokładnie jak to jest, jakieś zdjęcie zrobię i wkleję.