Głośniki 5.1 + głośniki od wieży

Witam,

Mam kartę dźwiękową Realtek High Definition Audio i chciałbym zrobić tak, by grały moje głośniki 5.1 + 2 głośniki od wieży. Jest to możliwe? Jeśli tak, to w jaki sposób i co muszę kupić?

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam.

Czyli chcesz zrobić 7.1 :slight_smile: Powiedz jakie są to głośniki i jaka wieża.

Podłącz wieżę do wyjścia słuchawkowego z przodu obudowy (jeżeli takie masz) i wyłącz automatyczne wykrywanie słuchawek na przednim panelu.

Chyba że chcesz zrobić 7.1, to wtedy wystarczy podłączyć wierzę do tyłu w zależności jaką rolę mają pełnić głośniki wieży. Jednak tworzenie systemu 7.1 jest trochę bezsensowne, zwłaszcza z dwóch zestawów grających.

Wieża to bodajże Samsung Max-N54 a głośniki to Creative SBS 5.1 560.

Ale jak? Jakim kablem?

Ale czy to możliwe gdy mam kartę 6 kanałową? (Tak mi się wydaje, w panelu Realteka do wyboru mam najwyżej 5.1).

realtek.th.png

Uploaded with ImageShack.us

minijack 3,5 mm - chinch

Zobacz czy wieża posiada wejście dźwięku, najprawdopodobniej będzie wejście na chinch, jeśli mam rację, to użyj kabla takiego jak napisałem wyżej.

Tak, chinch.

Może być coś takiego?

http://allegro.pl/kabel-minijack-3-5mm- … 03356.html

Da się jakoś podłączyć pod tylni panel? W mojej obudowie trochę ciężko podłączyć przedni :x

Potrzebujesz aż 15 metrów?

Taki długi kabel za 13 zł nie zapewni dobrej jakości.

A mógłbym Cię prosić o podanie dobrego kabla? Potrzebne jest mi jakieś 5m (od PC do wieży).

//EDIT: Wie ktoś jeszcze jak podłączyć przedni panel w obudowie Fever Shinobi do płyty głównej Gigabyte P35-S3G?

Tak to wygląda:

Kable do podłączenia:

dsc01597a.th.jpg

  • Spkout L

  • Spkout L

  • GND

  • MIC-BIAS

  • MIC-IN

  • SPKOUT R

  • SPKOUT R

Uploaded with ImageShack.us

Wejście na płycie głównej:

dsc01598m.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

(Przepraszam za jakość, ale robiłem telefonem).

viewtopic.php?f=19&t=413020 Tu był podobny wątek. Płyta inna ale będziesz miał opisane kable. Mic-Biass to zasilanie mikrofonu. Na płycie może być opisane jako Mic-Power. Zdjęcie robiłeś chyba z fleszem i odbicie światła powoduje że nic tam nie widać.

Jeśli masz instrukcję do płyty głównej, to są tam objaśnione poszczególne piny na płycie głównej.

Wielkie dzięki, trochę pokombinowałem na podstawie tamtego tematu i przedni panel już podłączyłem i działa :slight_smile:

Gdzieś leży, ale, że nie chciało mi się szukać to skorzystałem z manuala na stronie producenta. Lecz informacje tam podane nie zgadzały się z tym co miałem.

Ale ważne, że już działa :slight_smile:

Teraz prosiłbym o podanie jakiegoś dobrego kabla chinch -> mini jack. Potrzebne mi jest ok. 5 m.

//EDIT: I ponawiam pytanie, czy mając prawdopodobnie kartę dźwiękową 6 kanałową podłączenie głośników 5.1 + 2 od wieży nie będzie stanowiło problemu?

Jak się wyłączy wykrywanie panelu przedniego (ta opcja jest gdzieś w miejscach wskazanych przeze mnie na screenie), to dźwięk powinien być podawany do tylnych wyjść i przedniego równocześnie.

Edit. Zapomniałem o screenie. :smiley:

http://img214.imageshack.us/img214/2180/imageshackfreeimagehost.png

-to akurat żaden problem. Kup z metra tyle kabla ile potrzebujesz, wtyczki, lutownica do ręki, 15min. roboty i masz kabel. To naprawdę nietrudne, jeżeli sam jesteś"nielutujący" to znajdź kolegę który potrafi :slight_smile: .

To i tak musiałem wyłączyć, bo gdy było włączone panel Realteka wariował - tzn. cały czas jakby wykrywał nowe urządzenia.

Podłączyłem dla próby głośniki 5.1 na tylni panel i słuchawki na przedni panel (w Realteku ustawienie na Głośniki 5.1) i rzeczywiście - gra to i to :slight_smile:

Na prawdę, wolę się w to nie bawić, nie znam się w ogóle na tym, prościej i bezpieczniej będzie po prostu kupić gotowy kabel :wink:

xyzzyx , po co? Dzisiaj wszędzie można kupić gotowe kable. Lutowanie takich kabli nie jest najprostsze.

Napisałem o kablu, ponieważ 13 zł za 15 metrów, świadczy o jakości kabla. Ale skoro chcesz 5 metrów, to już mniejszy problem, bo przy takiej długości słabszy kabel też się sprawdzi.

:o -lutowanie kabli to trudna rzecz? #-o . Napisz że żartowałeś bo mnie rozśmieszyłeś :slight_smile: .

Nie wiem, nie robię tego na co dzień, ale kojarzę, że kiedyś miałem problem ze zlutowaniem minijacka do słuchawek, kabelki były bardzo cieniutkie. Długo się nie bawiłem i dałem znajomemu majstrowi. :stuck_out_tongue:

Ok, kupiłem kabelek minijack -> 2x chinch 5 metrowy i gra elegancko :smiley:

Dziękuję wszystkim za pomoc,

Pozdrawiam.