Głośniki 5.1, karta muz., RAM

Witam

Aby nie zakładać kilku tematów wszystko napisze w jednym.

  1. Kilka dni temu jak wstałem rano i włączyłem komputer zapaliła się tylko dioda power i nic, żadnego pisku z płyty gł, wszystko chodzi, wentyle, dyski, wentyl na grafie tylko nic na monitorze nie było. Już myślałem że płyta poszła, ale coś mnie tknęło, żeby sprawdzić RAM (mam 4x1GB goodram pro 900@960, płyta foxconn p35a-s, e8400@3,4GHz), wyjąłem jedną kość i ku mojemu zaskoczeniu i radości wszystko ruszyło, włożyłem ponownie i znów zonk. Jedna kość walnięta? Wyjąłem losową za pierwszym razem i było ok, potem zamieniłem tą wyjętą z inną i komputer się włączył, ale windows krótko po starcie zakomunikował “pamięć nie może być zapisana” czy coś takiego, za drugim razem blue screen. Nie przesadzałem z podkręcaniem, napiecie na ramie było poniżej 2V, kości pracowały mniej więcej na 960Mhz.

Więc chyba jednak kość jedna poszła się …, zostało mi 3x1GB… Win XP SP3, 32bit więc i tak 4GB nie wykorzystywałem, ale teraz mam nadal w dualu 2x1GB + 1GB czy 3x1GB w singlu?

Jak narazie wszystko działa, tamta jedna kość leży na półce, nie sprawdzam jej dalej.

  1. Zastanawiam się nad zakupem głośników 5.1 i ewentualnie karty dźwiękowej.

Narazie mam zintegrowaną z płytą główną foxconn p35a-s, dźwięk niby 7.1, ale to integra… przy lepszych głośnikach będzie różnica.

Głośniki jakie mnie od dosyć dawna interesują to logitech z5500… tylko sęk w tym, że mają sporo negatywnych opinii.

Może geniusy są warte uwagi? http://www.allegro.pl/item444177082_new … w_rms.html

Jakie jeszcze inne polecacie?

Co do karty muzycznej to na początku moge działać i na integrze, ale do tego typu głosników jaka będzie preferowana?

Która z tych:?

Creative Sound Blaster X-Fi Elite Pro Creative 769.00 zł

Creative Sound Blaster X-Fi Platinum Creative 480.00 zł

Creative Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series Creative 509.00 zł

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E Creative 633.00 zł

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro PCI-E 478.00 zł

(ceny ze znak.pl).

Aha, jeszcze pytanie: karte muzyczną lepiej brać na PCI czy PCI-E?

Ja miałem taki przypadek, że od razu po kupnie (w nowym kompie) jedna z kości GoodRAM PRO 900 1GB padła. Na gwarancje z nią (albo z całym kompletem) i powinni Ci wymienić. Jeszcze dla pewności możesz jakimś memtestem spróbować przejechać.

A te głośniki: http://www.allegro.pl/item446366972_jbl … oclaw.html

i karta X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series lub Elite Pro to dobry wybór?

Będą bez problemu współpracowały z kartą muzyczną czy nie da się podłączyć jako głośniki komputerowe?

Jeśli chodzi o samą karte muzyczną to z tych dwóch X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series i Elite Pro lepsza jest… ?

Różnica w dźwięku przy dobrej klasy głośnikach będzie?