Głośniki 5.1 które?

No to wszystko wyjaśnia. Pewnie masz wieże podłączoną jako przód a głośniki 2.0 jako tył.

A jeśli chodzi o podłączenie to teoretycznie to nie możliwe. Chyba, że podłączysz wieże na “przód” z głośnikami przodnimi za pomocą takiego rozgałęźnika http://www.allegro.pl/item112977805_rozgaleznik_stereo_mini_jack_pozlacany_1641_.html

Osobiście nie polecam takiej kombinacji.

A dzięki której karcie dźwiękowej jest to możliwe??

Praktycznie każdej tylko, że musisz mieć taki rozgałeżnik. Do jednego wolnego miejsca w tym rozgałeżniku podpinasz kabel od 5.1 a do drugiego drugi rozgałęznik typuhttp://www.allegro.pl/item113003624_przejscie_mini_jack_stereo_na_2x_rca_czincz_f_vat.html(jeśli twoje głośniki od wieży są na chincha) Jeśli chodzi o taką kombinacje to wtedy wieża i przodnie głośniki z zestawu 5.1 będa grać równocześnie.

A możesz mi wytlumaczyć dlaczego? Jakoś nie wydaje mi się żeby dźwięk tracił na jakości itp.

A czy jest taka karta dźwiękowa do której podepne 5.1 i wieżę bez potrzeby używania rozgałęzacza Oraz 2 pytanie czy przy używaniu tego rozgałęziacza jest utarta jakości dźwięku. Jesli tak to duża??

Dlatego, że nie powinno się używać razem na rozgałęźniku dwóch urządzeń, gdyż przez takie coś końcówka mocy jest zbyt dużo obciążone i nie rzadko po prostu nie wytrzymuje i zestaw 5.1 idzie do wymiany. Wiem bo miałem w taki sposób podłączone i jest to troche ryzykowne.

Złączono Posta : 03.07.2006 (Pon) 0:16

  1. Chyba nie, możesz jeszcze odpiąć tylne głośniki od zestawu i wieża będzie ci służyć jako tylne głośniki.

  2. Jest utrata jakości, ponieważ na rozdzielaczu dźwięk ma co najwyżej jakość stereo.

Patrzę na inne karty dźwiękowe i niektóre mają 6 wejśc na mini jack np.:http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SB+AUDIGY4+OEM czyli o 2 więcej niż w tej karcie co ja podawałem. To czy przy takiej karcie mogłbym podłaczyc 5.1 i wieże naraz jednocześnie??

Podana przez ciebie karta obsługuje głośniki 7.1 i dlatego ma 6 mini jacków.

to znaczy że obsłuży to co ja mówię wieża+ 5.1???

Tylko w podany przeze mnie sposób lub jeśli chcesz, żeby wieża była podpięta zamiast tych dwóch brakujących głośników(jeśli miałbyś 7.1). Tylko, że wtedy wieża najprawdopodobniej chodziła jak któreś tylne lub bocznie głośniki. Nie wiem z jaką mocą, ale najprawdopodobniej wieża działała by tylko podczas oglądania fillmów dvd(wtedy, kiedy byłyby wykorzystany dźwięk przestrzenny) Chyba, że zmienisz ustawienia w sterownikach od creativa i wtedy ustawisz sobie z jakim natężeniem mają grać.

czyli da sie takie cos zrobić?? A jesteś pewien że wystarczy w ustawieniach pogrzabać Na pewno da się pozmieniać tak w ustawieniach natężenie mocy??

U mnie na pewno można, tylko musisz mieć zainstalowany program, który zazwyczaj jest z karta muzyczną. Bo nie wiem, czy wiesz ale wszystkie głośniki(5.1 lub 7.1) działają tylko podczas oglądanie filmów dvd, kiedy jest używany dźwięk przestrzenny, a jeśli używasz np winampa to nie działają ci tylne głośniki, no chyba, że pogrzebiesz w ustawieniach, ale wtedy to i tak nie jest dźwięk przestrzenny.

Ale da sie pogrzebac w ustawieniach tak aby wszystkie chodziły?? chodzi mi wieża i 5.1?

Jedno wyłaczasz gdy działa drugie - po co dwa jednocześnie?

Wystarczy wtyczka do winampa :slight_smile:

Już ci napisałem, że na mojej karcie(tj, sound blaster audigy ls) jest tak możliwość. Myślę, że w nowszych kartach jest to również.

O jakiej wtyczce mówisz?

Może akurat chce, to już jego sprawa. Na pewno lepiej jest gdy jedno z tych urządzeń jest odłączone.

Może i tak, ale i tak nie będzie to wtedy dźwięk przestrzenny.

A ja wraz z sterownikami dostałem program, dzięki, któremu można zmieniąc nateżenie głosu wszystkich “satelit” które są podłączone do zestawu. Myśle, że to lepsze rozwiązanie, a nie bawienie się z instalowaniem wtyczek do większości programów.

Ściagasz i ustawiasz tak jak jest w reda me.

Mówicie ze nierozumiecie czemu dwa naraz. Chyba lepiej kiedy działaja głośniki z wiezy razem z zestawem 5.1 niż sam 5.1. Ale cieszę się że takie cos da się zrobic . Mam jeszcze jedna prośbę poleccie mi jakąs kartę dźwiękową która własnie to obsługuje zeby wieza i 5.1.

No bo MP3 nie jest formatem przestrzennym (chodź kiedyś czytałem o jakimś nowym formacie mp3 umożliwiającym odsłuch dźwieku przestrzennego).

Do słuchania muzyki z Winampa na wsyztskich głoćnikach - Winamp 5.1 Surround Edition