Głośniki 5.1 nie działają jak powinny

Witam. Posiadam głośniki 5.1 mode com. model: mc-5050.

System: Windows 7

Karta dźwiękowa: Realtek ALC889A @ ATI SB700 - High Definition Audio Controller.

Wszystkie wtyczki podłączam według instrukcji, głośniki także.

Nie dość ze grają one bardzo cicho to w dodatku nie wszystkie.

Proszę o pomoc.

Grają cicho kiedy puszczasz muzykę mp3 np przez Winampa? Kwestia “cichości” to mogą być źle (w sensie że nie do końca) wsadzone wtyczki (raz mi się tak stało i zachodziłem w głowę pół godziny WTF). Co do nie grania wszystkich głośników są są dwa rozwiązania:

  1. to może być również spowodowane niewetknięciem do końca wszystkich wtyczek

  2. karty realteka w swoim panelu sterowania mają taką opcje “Wypełnienie głośnika”. Dopiero po jej włączeniu mp3 będzie odtwarzane w 5.1 gdyż mp3 samo w sobie jest dźwiękiem stereo i dopiero taka systemowa emulacja rozdziela dźwięk na surround.

Jak można włączyć tę opcje w panelu?

No i chciałem dodać, że gdy ustawiam w panelu realteka na 5.1 to niedostępna do zaznaczenia jest ‘para tylnia’ głośników…

To coś Ci nie łączy w takim układzie - sprawdź wszystkie kable. jak możesz spróbować przełączyć je do innego wejścia i w panelu Realtek ustawić że to są głośniki tylne.

edit: a co do tej opcji to masz ja w panelu sterowania realtek w pierwszej zakładce: po polsku u mnie nazywa się to WYPEŁNIENIE GŁOSNIKA