Głośniki 5.1 pod laptopa

(Mail) #1

Witam, zastanawiam się nad kupnem głośników pod laptopa. Mam 2 wejścia na słuchawki, zastanawiałem się nad tymi:

http://www.argos.co.uk/static/Product/p … %3E5.1.htm

ale nie wiem czy je podłącze.

Co o tym sądzicie? Da sie podłączyć 5.1 do laptopa?

(Rafal Odb) #2

da się zrobić :wink: , wszystko da się zrobić :wink: , są przejściówki na allegro, bo głośniki 5.1 majom trzy wtyczki, jeśli masz kartę muzycznom w laptopie 5.1 to będzie grac :wink:

(Mail) #3

Ależ ja głupi, nie doczytałem:

(Dawiddek55) #4

Piwollo , ale one wdług mnie mimo wszystko bedą działać na Lapku, ale jest jeden problem…jeżeli użyjesz przejściówek z Allegro, nie otrzymasz dźwięku 5.1, ze wszystkich kolumn, bedzie leciało dokładnie to samo, a w 5.1 z każdej kolumny idzie iny dźwięk. :slight_smile:

(Mail) #5

Jeśli użyje, czy NIE użyje?

Bo mi sie wydaje że jeśli nie użyje.

btw: mógłbyś pokazać taką przejściówkę?

(Alladynek) #6

Masz dwa gniazda jack 3.5 mm w lapie. 1 to wyjście stereo dźwięku, 2 to wejście mikrofonu.

Przejściówka zrobi tak, że w prawym przednim i tylnym będziesz słyszał prawą ścieżkę, w lewym przednim i tylnym będziesz słyszał lewą ścieżkę, a w centralnym i subwooferze będziesz słyszał i prawą i lewą ścieżkę.

Tylko w ten sposób da się zrobić ze stereo -> 5.1 (chyba, że sygnałem stereo prześlesz zakodowany sygnał dolby surround, a w odbiorniku przed głośnikami będzie dekoder).

Kolega wyżej wyraźnie napisał. Jeśli UŻYJESZ.

(Mail) #7

Mam 2 gniazda na wyście stereo, i jedno na mikrofon.

Pokaż mi ktoś taką przejściówkę, bo mam zamiar kupić te głośniki :smiley: