Glosniki 5.1

Moze mi ktos napisac jak podlaczyc zestwa glosnikowy 5.1. Chodzi mi o to co podlaczyc w line in, line out i mic?

czyli masz zintegrowana karta dzwikowa z trzema wejsciami tak jak ja i napewno dwa glosniki nie beda ci graly w karte ja mam rozowy w mikrofon a zielony w zielone a czarny nie podlaczony w glosnikach roxowy w czarne a zielony w zielone i czarny nie podlaczony i to u mnie jest najlepsze rozwiazanie bo w innym przypadku nie graja 3 glosniki a tak tylko 2

czyli jednym slowem musze kupic nowa karte dzwiekową, tak??

Jaką masz karte dzwiękową??

Złączono Posta : 01.09.2005 (Czw) 21:55

Muszisz mieć kartę która obsługuje 5.1 kanałowy dżwięk.

Ta by Ci wystarczyła i wszystkie głósniki by działały :smiley:

A nieprawda!! W instrukcji do mojej płyty głownej Gigabyte GA-7N400 pisze, jak podpiąć 6-cio głośnikowy zestaw (5.1) do zintegrowanej kary dźwiękowaj Realtek AC97

Czyli masz taką dźwiękówkę jak ja. Gdy zacząłem podpinać zestaw 5.1 sugerowałem się właśnie kolorkami wtyczek, szybko zrezygnowałem. Podpinałem na chybił trafił i sprawdzałem w ustawieniach jak to hula, aż doszedłem do właściwej konfiguracji i wsio pięknie hula. Więc przynajmniej u mnie kolory wtyczek mają się nijak do tych na dźwiękówce.

Z tego co wyczytałem w instrukcji wynika, że do prawidłowego działania potrzebne są zainstalowane orginalne sterowniki Realteka AC97 (są na CD dołączonym do płyty głównej) i odpowiednio podpięte kabelki, oto poprawna konfiguracja(tak dla zainteresownych):

Głośniki przednie :arrow: Line Out

Głośniki tylne :arrow: Line In

Centralny i Subwoofer :arrow: Mic In

Po podłączeniu kabelków i zainstalowaniu sterowników należy otworzyć program “AC97 Audio Configuration” aby to zrobić klikamy na iknkę “Sound Effect” w trayu. Następnie przechodzimy do zakładki “Speaker Configuration” i po prawej stronie okienka na dole zaznaczamy opcję “6-channel mode for 5.1 speaker output”, oraz odznaczamy zaznaczenie w “only SURROUND KIT” i klikamy “OK”.

Wtedy dopiero możemy się cieszyć przestrzennym dźwiękiem z naszej zintegrowanej karty.