Glosniki 5.1

(Szy Huang ti) #1

Moze mi ktos napisac jak podlaczyc zestwa glosnikowy 5.1. Chodzi mi o to co podlaczyc w line in, line out i mic?

(Dudus) #2

czyli masz zintegrowana karta dzwikowa z trzema wejsciami tak jak ja i napewno dwa glosniki nie beda ci graly w karte ja mam rozowy w mikrofon a zielony w zielone a czarny nie podlaczony w glosnikach roxowy w czarne a zielony w zielone i czarny nie podlaczony i to u mnie jest najlepsze rozwiazanie bo w innym przypadku nie graja 3 glosniki a tak tylko 2

(Szy Huang ti) #3

czyli jednym slowem musze kupic nowa karte dzwiekową, tak??

(Bażant) #4

Jaką masz karte dzwiękową??

Złączono Posta : 01.09.2005 (Czw) 21:55

Muszisz mieć kartę która obsługuje 5.1 kanałowy dżwięk.

Ta by Ci wystarczyła i wszystkie głósniki by działały :smiley:

(Pablo M88) #5

A nieprawda!! W instrukcji do mojej płyty głownej Gigabyte GA-7N400 pisze, jak podpiąć 6-cio głośnikowy zestaw (5.1) do zintegrowanej kary dźwiękowaj Realtek AC97

(Miciu22) #6

Czyli masz taką dźwiękówkę jak ja. Gdy zacząłem podpinać zestaw 5.1 sugerowałem się właśnie kolorkami wtyczek, szybko zrezygnowałem. Podpinałem na chybił trafił i sprawdzałem w ustawieniach jak to hula, aż doszedłem do właściwej konfiguracji i wsio pięknie hula. Więc przynajmniej u mnie kolory wtyczek mają się nijak do tych na dźwiękówce.

(Pablo M88) #7

Z tego co wyczytałem w instrukcji wynika, że do prawidłowego działania potrzebne są zainstalowane orginalne sterowniki Realteka AC97 (są na CD dołączonym do płyty głównej) i odpowiednio podpięte kabelki, oto poprawna konfiguracja(tak dla zainteresownych):

Głośniki przednie :arrow: Line Out

Głośniki tylne :arrow: Line In

Centralny i Subwoofer :arrow: Mic In

Po podłączeniu kabelków i zainstalowaniu sterowników należy otworzyć program “AC97 Audio Configuration” aby to zrobić klikamy na iknkę “Sound Effect” w trayu. Następnie przechodzimy do zakładki “Speaker Configuration” i po prawej stronie okienka na dole zaznaczamy opcję “6-channel mode for 5.1 speaker output”, oraz odznaczamy zaznaczenie w “only SURROUND KIT” i klikamy “OK”.

Wtedy dopiero możemy się cieszyć przestrzennym dźwiękiem z naszej zintegrowanej karty.