Głośniki Cichy Bass

Witam tak jak w temacie,mam głośniki od kina domowego i podłączyłem je do mojego komputera.

I tu zaczyna się problem: jak siedzę przed PC to Bass jest cichy jak pójdę do pokoju obok to słychać bardzo głośny Bass.

I kiedy słucham u siebie to jest cicho a jak rodzicie siedzą w drugim pokoju to krzyczą żebym ściszył bo jest głośno.

Może ktoś wytłumaczyć czemu tak to jest??

Najprawdopodobniej winna jest tu zła akustyka Twojego pokoju. Pewnie ściany, meble czy co tam jeszcze jest w pomieszczeniu wygłuszają (tłumią) niskie tony. Natomiast w sąsiednich pomieszczeniach słychać “hałas” przenoszony przez ściany, być może nawet wzmacniany przez jakiś rezonans.

and1981 , postaw subwoofer na podłodze, jak najdalej od Ciebie. Subwoofer musi mieć wolną przestrzeń wokół siebie. Kierunek, z którego bas będzie dobiegał jest nieistotny, ponieważ ucho ludzkie nie potrafi rozróżnić z której strony dobiega niski ton.

To co ja mam zrobić,głośnik basowy jest pod biurkiem.

Tak to wygląda:

my.php?image=dsc00483uh0.jpg

Jak nie ma zdjęcia oto link:

http://img100.imageshack.us/my.php?image=dsc00483uh0.jpg

Może ktoś powie co mam zrobić??

and1981 , twój subwoofer mówiąc potocznie - “czuje się jak w klatce”. Po pierwsze musisz się uporać z instalacją w twoim pokoju, kup przedłużacze, kable jeśli te Ci nie dostaną i raz na zawsze ustaw głośnik tak aby przestrzeń wokół niego była w miarę otwarta, a już koniecznie chociaż z jednej strony. To gdzie postawisz subwoofer nie ma najmniejszego znaczenia, bo jak napisał seba86mu , mając całkowitą rację, i tak twoje ucho go nie zlokalizuje. Ważne jest też aby w pobliżu nie stały jakieś metalowe rzeczy, od których mógłby się odbijać dźwięk i koniecznie głośnik bezpośrednio na podłodze, tak jak masz teraz. Aha, w ustawieniach odtwarzacza muzyki i karty dźwiękowej masz jeszcze wiele możliwości regulacji, choćby najprostszą z nich - korektor graficzny. Pobaw się tym, a znajdziesz sptymalne brzmienie.

Pozdrawiam :wink:

Postawiłem za mną głośnik na podłodze i nic to nie dało jeszcze ciszej grał nisz tam gdzie stał.

Zauważyłem jak jest tam zamknięty to głośniej słychać bass niż na otwartej przestrzeni.

Pobaw się korektorem graficznym i podbij bass jak Ci się podoba.Inne rozwiązanie to kupno nowego(mocniejszego zestawu).A to że gra ciszej to tylko wrażenie(ustaw go pod biurkiem i wejdź pod biurko,załącz muzę i zobacz czy dudni.)

I to jak jeszcze wali

No widzisz…Jeśli Equalizer nic nie daje musisz zmniejszyć swój pokój :wink: :stuck_out_tongue:

Fotka coś mi nie działa ;] a ogólnie jak chcesz aby bardziej dudnił pod biurkiem ustaw go jak najgłębiej a wylot głośnika daj w bok albo do ściany aby dzwięk się odbijał… i aby tworzyła się z biurka jakby dodatkowa skrzynka ;D wiem z doświadczenia że coś takiego sporo podbija bas… ;]