Głośniki Cichy Bass


(and1981) #1

Witam tak jak w temacie,mam głośniki od kina domowego i podłączyłem je do mojego komputera.

I tu zaczyna się problem: jak siedzę przed PC to Bass jest cichy jak pójdę do pokoju obok to słychać bardzo głośny Bass.

I kiedy słucham u siebie to jest cicho a jak rodzicie siedzą w drugim pokoju to krzyczą żebym ściszył bo jest głośno.

Może ktoś wytłumaczyć czemu tak to jest??


(goomish) #2

Najprawdopodobniej winna jest tu zła akustyka Twojego pokoju. Pewnie ściany, meble czy co tam jeszcze jest w pomieszczeniu wygłuszają (tłumią) niskie tony. Natomiast w sąsiednich pomieszczeniach słychać "hałas" przenoszony przez ściany, być może nawet wzmacniany przez jakiś rezonans.


(Seba86mu) #3

and1981 , postaw subwoofer na podłodze, jak najdalej od Ciebie. Subwoofer musi mieć wolną przestrzeń wokół siebie. Kierunek, z którego bas będzie dobiegał jest nieistotny, ponieważ ucho ludzkie nie potrafi rozróżnić z której strony dobiega niski ton.


(and1981) #4

To co ja mam zrobić,głośnik basowy jest pod biurkiem.

Tak to wygląda:

my.php?image=dsc00483uh0.jpg

Jak nie ma zdjęcia oto link:

Może ktoś powie co mam zrobić??


(system) #5

and1981 , twój subwoofer mówiąc potocznie - "czuje się jak w klatce". Po pierwsze musisz się uporać z instalacją w twoim pokoju, kup przedłużacze, kable jeśli te Ci nie dostaną i raz na zawsze ustaw głośnik tak aby przestrzeń wokół niego była w miarę otwarta, a już koniecznie chociaż z jednej strony. To gdzie postawisz subwoofer nie ma najmniejszego znaczenia, bo jak napisał seba86mu , mając całkowitą rację, i tak twoje ucho go nie zlokalizuje. Ważne jest też aby w pobliżu nie stały jakieś metalowe rzeczy, od których mógłby się odbijać dźwięk i koniecznie głośnik bezpośrednio na podłodze, tak jak masz teraz. Aha, w ustawieniach odtwarzacza muzyki i karty dźwiękowej masz jeszcze wiele możliwości regulacji, choćby najprostszą z nich - korektor graficzny. Pobaw się tym, a znajdziesz sptymalne brzmienie.

Pozdrawiam :wink:


(and1981) #6

Postawiłem za mną głośnik na podłodze i nic to nie dało jeszcze ciszej grał nisz tam gdzie stał.

Zauważyłem jak jest tam zamknięty to głośniej słychać bass niż na otwartej przestrzeni.


(Lukaszk 89) #7

Pobaw się korektorem graficznym i podbij bass jak Ci się podoba.Inne rozwiązanie to kupno nowego(mocniejszego zestawu).A to że gra ciszej to tylko wrażenie(ustaw go pod biurkiem i wejdź pod biurko,załącz muzę i zobacz czy dudni.)


(and1981) #8

I to jak jeszcze wali


(Lukaszk 89) #9

No widzisz..Jeśli Equalizer nic nie daje musisz zmniejszyć swój pokój :wink: :stuck_out_tongue:


(neo10) #10

Fotka coś mi nie działa ;] a ogólnie jak chcesz aby bardziej dudnił pod biurkiem ustaw go jak najgłębiej a wylot głośnika daj w bok albo do ściany aby dzwięk się odbijał... i aby tworzyła się z biurka jakby dodatkowa skrzynka ;D wiem z doświadczenia że coś takiego sporo podbija bas... ;]