Glosniki creative 5.1

Czy na waszych glosnikach 5.1 tez Frontalne glosniczki graja glosniej niz srodek i tyl ??

Musze sciszac przednie dlosniki do 1/3 a srodek i tyl dawac na maxa zeby bylo slychac wszystkie jednakowo

czy u Was tez tak jest ???

Ja też akurat mam prośbę dotycząca głośników mam głośniki logitech x-530 i nie wiem właśnie dlaczego niektóre głośniki mi grają ciszej niż inne a tych głośników ciszej grająch jest 2 albo 3

Na wstępie witam ja tez posiadam Creativy 5.1,i nie mam takiego problemu jak ty opisujesz?.Moze masz zle zainstalowane sterowniki,albo coś podobnego?Napisz czy pomogła ponowna instalacja sterowników,a jeszcze jedno,jaką posiadasz karte dzwiękową?

ja mam katre muzyczna z plyta glowna.

Realtek AC 97 AUDIO

a sterowniki mam nowe , raczej wszystko jest OK

No widzisz i tu moze być problem masz karte z integrowaną :frowning: ja mam soundblaster live,i nie mam tego problemu,moze poprubuj w ustawieniach tej swojej karty??Nic więcej ci nie pomoge chyba?? :?

No tak bo SB Live! ma dekoder Dolby Digital na pokladzie. Wlasnie ta 5 satelitka jest wykorzystywana w czasie dekodowania DD. Jezeli nie masz dekodera p-bnie masz tylko rodzial dzwieku na 5 stad ta dziwna sytuacja.

Nie grają mi tylne satelity i głośnik centralny. Mam karte muzyczną creativ 6-kanałową co zrobić żeby grały wszystkie.

ja posiadam również 5.1 creativa przez pare miesięcy jechałem na AC97 teraz posiadam sound blastera z wyjściem na 7.1 wiem że w oprogramowaniu dołączonym do creativ można ustawić głośność głośnika karzdego pokolei dodatkowo jest tam też funkcja która powoduje że 3 głośniki grają ciszej niż 2 pozostałe. Natomiast jeżeli chodzi o pokład AC97 myśle że również problem tkwi w ustawieniach podejrzewam że oprogramowanie jest dostępne z ikonki obok zegara tak jak jest to standardowo w większości oprogramowania, pokombinuj sobie tam może gdzieś są suwaki do ściszania i podgłaszania.

2 myśl może masz odwrotnie podłączone bo z tego co wiem porty na karcie muzycznej zintegrowanej są 3 i dostosowywują się do urządzenia po podłączeniu np w miejsce mikrofonu wpina się wufer i centralny.

Z tego co jeszcze pamiętam to kabelek przy wuferze odpowiadajacy za podłączernie kompa powinien być ODŁĄCZONY.

W razie czego pokombinuje jeszcze w domu jak tylko dotrę :slight_smile:

Ja też nie mam jakoś tego problemu…Mam SB Audigy 2 SE, i wszystko śmiga… Wszystkie głośniki chodzą na maxa, ale tylnie grają ciszej (nie dużo z ton lub dwa) ale powiedziano mi w sklepie, że tak ma być ponieważ jeśli są głośniki dobrze rozstawione to wtedy jest idealny dźwięk… I jest bardzo prawdopodobne, że to prawda z uwagi na to, że kiepsko słychać przy empetrójkach lecz przy filmach ma to swój efekt (miodzio :slight_smile: )

Ustaw sobie w sterownikach na zestaw 5.1 a nie 2.1 :expressionless:

Ja posiadam Glosniki Creative Inspire 5.1 T5900 oraz kartw dzwiekowa Creative SoundBlaster Live 5.1 i nie mam takiego problemu. Moze to byc spowodowane zlym ustawieniem dzwieku na plycie glownej. Najlepiej kup sobie karte dzwiekowa Creative SoundBlaster 5.1 mie jest to majatek(najtansza Live kosztyje juz od 70 zl) a dzwiek jest 100 razy lepszy niz z plyty glownej.