Głośniki Creative Inspire T6100

(Navarrano) #1

Wczoraj dostałem te głośniki i mam taki problem. Mam kartę dźwiękową C-media i kiedy używam jej programu C-media 3D Audio Configuration do sprawdzenia głośników dźwięk prawego głośnika wydobywa się z subwoofera... I podczas słuchania muzyki z prawego głośnika nic nie leci. Co mam z tym zrobić?

Wina karty dźwiękowej? Jeśli tak to jaką polecacie?

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Sorry, pomyłka w pisaniu :slight_smile:

(JesperKyd) #2

Jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem aby karta graficzna miała wpływ na odtwarzanie dźwięku.

(wacek) #3

W sterownikach i w Windowsie ustawione 5.1 ??

Wszystko prawidłowo podłączyłeś ??

(Navarrano) #4

Tak, ustawione jest na 5.1. I wszystko czyta niby dobrze, ale kiedy klikam, żeby odezwał się prawy głośnik to dźwięk wydobywa się z subwoofera. A tak wszystkie inne głośniki reagują poprawnie.

Dosłownie jest tak jakby subwoofer był głośnikiem, a głośnik subwooferem....

(wacek) #5

Ja bym jeszcze spróbował przeinstalować sterowniki od dźwiękówki

(ewentualnie znaleźć nowsze)

Co to nowej karty to polecam

Sound Blaster Audigy SE 7.1 lub używaną Sound Blaster Live! 5.1 Digital

(impassive) #6

Może kable źle podpiąłeś?

(Navarrano) #7

Źle podłączone nie jest, gdyż subwoofer jest podłączany do kompa, a prawy głośnik ma inne, specyficzne wejście. I wszystko robione z instrukcją. Aktualizację sterowników też robiłem. I nadal nic.

Chyba jestem zmuszony do zakupy tej karty dźwiękowej

(Kochane Slonko) #8

u mnie to samo. mam głosniki 2 miesiace - inspire T6100 i nagle przestal mi dzialac prawy maly głośniczek ten co sie nim je wlacza.. przez to wszystkie nie dzialaja .. ale co jest dziwne - jak podłączam do nich sluchawki to graja.... bez słuchawek slychac tylko szumy i trzaski. Moglo sie cos zepsuc w nich ?

(Lukaszk 89) #9

A poruszałeś wtyczką która idzie od tego głośnika na subwoofer?(czasem gdy się go poruszy przestają działać..bynajmniej u mnie tak było)..

A podłączenie na płytę sprawdzałeś?Może coś z tym pokombinuj.