Głośniki Creative Inspire T6100

Wczoraj dostałem te głośniki i mam taki problem. Mam kartę dźwiękową C-media i kiedy używam jej programu C-media 3D Audio Configuration do sprawdzenia głośników dźwięk prawego głośnika wydobywa się z subwoofera… I podczas słuchania muzyki z prawego głośnika nic nie leci. Co mam z tym zrobić?

Wina karty dźwiękowej? Jeśli tak to jaką polecacie?

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Sorry, pomyłka w pisaniu :slight_smile:

Jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem aby karta graficzna miała wpływ na odtwarzanie dźwięku.

W sterownikach i w Windowsie ustawione 5.1 ??

Wszystko prawidłowo podłączyłeś ??

Tak, ustawione jest na 5.1. I wszystko czyta niby dobrze, ale kiedy klikam, żeby odezwał się prawy głośnik to dźwięk wydobywa się z subwoofera. A tak wszystkie inne głośniki reagują poprawnie.

Dosłownie jest tak jakby subwoofer był głośnikiem, a głośnik subwooferem…

Ja bym jeszcze spróbował przeinstalować sterowniki od dźwiękówki

(ewentualnie znaleźć nowsze)

Co to nowej karty to polecam

Sound Blaster Audigy SE 7.1 lub używaną Sound Blaster Live! 5.1 Digital

Może kable źle podpiąłeś?

Źle podłączone nie jest, gdyż subwoofer jest podłączany do kompa, a prawy głośnik ma inne, specyficzne wejście. I wszystko robione z instrukcją. Aktualizację sterowników też robiłem. I nadal nic.

Chyba jestem zmuszony do zakupy tej karty dźwiękowej

u mnie to samo. mam głosniki 2 miesiace - inspire T6100 i nagle przestal mi dzialac prawy maly głośniczek ten co sie nim je wlacza… przez to wszystkie nie dzialaja … ale co jest dziwne - jak podłączam do nich sluchawki to graja… bez słuchawek slychac tylko szumy i trzaski. Moglo sie cos zepsuc w nich ?

A poruszałeś wtyczką która idzie od tego głośnika na subwoofer?(czasem gdy się go poruszy przestają działać…bynajmniej u mnie tak było)…

A podłączenie na płytę sprawdzałeś?Może coś z tym pokombinuj.