Glosniki Creative-poradzcie!

Kupilam glosniki Creative Inspire P380 2.1 i mam problem,co prawda troche za pozno ale zastanawiam sie czy moze (o ile sie da)je wymienic na 5?Mam dwa +Subwoofer i znajomi twierdza,ze lepszy odbior przy pieciu.Pytalam w sklepie powiedziano mi,ze piec to do gier i DVD(mam kino domowe).Czy przy sluchaniu muzyki tez bedzie jakas roznica?

Przy odpowiednim ustawieniu masz

o wiele lepszy efekt przestrzenny.

Witam

Sam posiadam głośniki Creativa 5.1 i powiem szczerze, że jesto wiele lepsza jakość słuchania niż na 2.1 - szczególnie przy sterownikach kx project ( http://www.kxproject.com ) - dzwięk leci z wszystkich 5 głośników, a jak ustawi sie dodatkowo tylne głośniki głośniej od przednich wtedy jest juz naprawde dobrze - chociaz ostatnio bylem u kumpla, ktory posiada takze 5.1 creativa ale karte muz. Audigy 2 ( ja mam sb live 5.1 ) i az mi szczeka opadla jak puscil muzyke - chetnie sam kupilbym sobie ta Audigy

Wymienilam glosniki na 5.1 i nie dzialaja tylne!Prosze o pomoc-mam plyte glowna:MSI(MS-6712)KT4AV-L Socket-A(DDR,SOU +Realtek Semiconductor Corp.(data sterownika 2004-02-18)ogolne:Realtek AC’97 Audio for Via® Audio Controler-wypisalam wszystko bo kompletnie sie na tym nie znam.W sklepie komputerowym gdzie kupowalam kompa sprawdzili i powiedzieli,ze karta dzwiekowa bedzie obslugiwac 5.1-w opcjach sterownika jest mozliwosc aktualizacji ale czekam na rady co mam robic.

Skonfiguruj w sterownikach głośność głośników, potem sprawdź czy wszystko jest w porządku na kilku filmach, grach, piosenkach, programach testujących dźwięk 5.1, popytaj znajomych, i ewentualnie na końcu jakby nie działało prawidłowo i nikt nie mógł ci pomóc to zajrzyj do sklepu w którym kupowałaś kompa. Więc nara. Chcesz ze mną pogadać pisz: qmpel25@wp.pl

Miło było, ale się skończyło! ! !

Skad wziac program testujacy dzwiek 5.1?Prosze o namiary.Glosnosc ustawiona jest na duza+wydajnosc tez,co moge jeszcze sprawdzic?Tylne glosniki milcza przy DVD itp,w DVD chyba powinny dzialac?

a w dzwiekach i urzadzeniach audio sprawdzalas w zaawansowanych ustawienie na głośniki systemu surround 5.1??

Jakiego programu używasz do oglądania filmów DVD, może w jego opcjach należy skonfigurować głośniki do obsługi formatu 5+1

Zakladka-glosnosc jest ok, ustawione na 5.1,ale w zaawansowane pozycje:Front,Subwoofer,Center,Reor-sa szare bez mozliwosci jakiejkolwiek zmiany.

Pomózcie bo zwariuje!!!mam te 5.1 Creative karte muzyczna mam zintegrowana z plyta glowna MSI i wyjscia kolor rozowy microphone zielony front i brak czarnego ktory jest w subwooferze i odpowiada za obsluge dzwiekow an tyl. Podobno jest jakis sterownik lub konfiguracja bardziej zaawansowana ktora umozliwia pomimo braku czarnego portu obsluge tylnych glosnikow. Aha! !!

Nie odpowiedziałaś na pytanie jakiego odtwarzacza używasz :?

Jeżeli jest to Power DVD w ustawieniach masz zakładkę Dźwięk

power6ig.jpg

i tam dokonujesz stosownych zmian.

W innych programach też na pewno są takie opcje.

Ok,a ktorym programem mam odtwarzac?Mam RealPlayer,WMedia Player, BSPlayer i zainstalowalam triala WinCinema Manager(WinDVD) bo tam jest test ale nic z niego nie wynika.Sadze,ze trzeba zmienic karte dzwiekowa bo ta zintegrowana z plyta jest podobno do kitu.Dalej graja tylko przody.Jak trzeba to sciagne jeszcze to co wyzej tj Power DVD,jak mozna to poprosze o namiary skad to wziac.

tu możesz ściągnąć wersję testową power dvd http://www.gocyberlink.com/multi/download/dl_file_new.jsp?ProdId=1

A do filmów avi lub mpg ja używam BSPlayer, jest bardzo dobry

w panelu sterowania jest mixer w którym trzeba ustawić wyjście na 5.1

a co do wyjść to podłącz do zielonego i niebieskiego

Wszystko jest tak jak piszesz jednak dalej tylne glosniki nie dzialaja.

Moze to pomoze:

http://img182.exs.cx/img182/4027/screen0lf.jpg

dwie mniejsze ramki >panel sterowania>dzwieki i urzadz. audio> zaawansowane

druga wieksza ramka (skoro masz plyte msi to masz zapewne karte realtek na niej…odzszukaj w katalogu ( u mnie windows) plik soundman.exe i tam dokonaj mniejwiecej takich ustawien.

ja to nie wiem zabardzo

Ale sprawdź to:

START/ustawienia/panel sterowania/dźwięki i urządzenia audio

Zakładka AUDIO / pole odtwarzanie dźwięku / ZAAWANSOWANIE i pole ustawienia głośników masz ustawione na 5.1 ??

a zresztą to już chyba sprawdzałaś

a może poprostu źle są podłączone :slight_smile: sprawdź podłączenie

w panelu sterowania masz ikonke CM… kliknij na nia i tam ustaw na 5.1

beztytuu9cv.th.jpg Sorry,ze zanudzam ciagle tym samym tematem ale w Was nadzieja,ze uruchomie w koncu te glosniki!Zainstalowalam Power DVD i mam takie info,moze ktos cos z tego zrozumie i odpowie mi(bo jednak tak mysle) czy jedynym rozwiazaniem jest pozbycie sie tej karty dzwiekowej,ktora mam(Realtek AC’97) i kupno innej,jesli tak to prosze o propozycje jaka mam kupic,zeby byla w miare dobra i niezbyt droga.Odnosnie ostatniej rady to plik soundman.exe jest w katalogu Windows i jeszcze w dwoch innych tez(nie wiem skad sie tam wzial)ale jest nie do otwarcia,tj nic sie nie dzieje jak klikam w niego.Na Power DVD moge odtworzyc tylko plyty CD(tyly milcza)a DVD z filmem jest w ogole bez dzwieku.

skoro ci sie nic niewyswietla to zainstaluj sobie ponownie stery do realteka z plyty otrzymanej do Twojej plyty glownej i tam po uruchomieniu skonfiguruj na 5.1 dzwiek…co do kart innych Twoja karta jest zespolona z plyta wiec ogolnie aby uzyskac naprawde dobry efekt tych glosnikow zakup karte SB live! 5.1 lub Audigy…ale to jak cierpisz z nadmiaru gotowki cena kart 100-250 zl

PS jeszcze do tego ze ci nic sie nie pokazuje prze klikniecie na sundman.exe…sprawdz w treyu czy jest ikonka i kliknij na nia

Ok,zaraz sie zabiore za stery,ikonki soundman.exe niestety nie ma!Jest jakis sposob zeby ja przywrocic?