Głosniki :d głupia sprawa

(Filuterek) #1

dzis przynioslem z piwnicy glosniki od wiezy SONY dzialaja ,chcialbym je podlaczyc do komputera ale od kazdego z glosnikow ida tylko 2 kabelki (czerwony i czarny nie ma zasilajacego) podlaczylem je do komputera chodza ale sa pardzo ciche dzwiek jest wyrazny jak zwiekszyc ich moc ?? czy cos z nimi zrobic zeby glosniej chodzily ? od razu mowie wieza nie dziala :smiley:

(Goodprogram) #2

:shock:

to są ‘gołe’ kable ?! jak ty je podłączyłeś ?!

(Łukasz14) #3

ferrari1994 , trzeba ja załączyć do cinchów a póżniej przez złączkę minijacka do kompa :stuck_out_tongue:

(Mroczny30) #4

musiałbyś im dostarczyć zewnętrzne źródło zasilania, ale jeśli wieża jest popsuta to będzie ciężko

musisz znaleźć zastępczą wieże, która dostarczy prądu

(Filuterek) #5

nie podlaczylem dwoch kabelkow do kopa tylko do wtyczki i do kompa a jak zanlez i podlaczyc do zrodlo zasilania ??

(Sp Adrian) #6

O Stwórco, do takich głośników musisz mieć jakiś wzmacniacz. Podłączasz wyjście z karty dźwiękowej (przejściówka minijack na chinch’a lub coś innego - zależy od wejścia wzmacniacza) i dopiero wtedy do wzmacniacza podłączasz te głośniki. Głośniki komputerowe mają takie wzmacniacze wbudowane i dlatego jest przy nich wtyczka do gniazda zasilania.

(Filuterek) #7

mam stare glosniki do kompa czy mozna z nich wyciagnac ten wzmacniacz jak nie to gdzi go mozna kupic? i czy to duzy koszt ?

(Sp Adrian) #8

Możesz się pobawić. Spróbuj rozebrać stare głośniki i będziesz widział jak są podłączone (UWAŻAJ I NIE RÓB NICZEGO PRZY WŁĄCZONYCH DO SIECI 230 V :lol: ). Odlutuj końcówki od starych przylutuj te od Sony i po sprawie. Niewiele to zapewne pomoże ponieważ do głośników od wieży potrzebny jest po prostu odpowiedni wzmacniacz. Najbezpieczniejszym, najprostszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się być zakup normalnych głośników do komputera nawet takich 2+1.

(Filuterek) #9

udalo sie podlaczylem do wzmacniacza od starych glosnikow i dzialaja te SONY :smiley: JUPI