Głośniki do pokoju 2.1 czy 5.1?

Witam!

Przymierzam się do zakupu głośników tylko właśnie nie bardzo się orientuję w jakim systemie będą najlepsze do mojego pokoju który ma 2,10 m szerokości i 4,60 m długości.

Ostatnio myślałem żeby zakupić głośniki firmy Logitech x-540 lecz chyba nie będę miał za dużo miejsca aby gdzieś je rozstawić…

Mój Budżet na głośniki wynosi do 350 zł.

Głośniki będą wykorzystywane głównie do słuchania muzyki oraz do oglądania filmów, rzadziej do gier chociaż chciałbym aby grały w miarę dobrze także w grach…

Proszę o pomoc w doborze głośników…

Dziękuję i pozdrawiam

  1. Masz dużo filmów z dźwiękiem przestrzennym (5.1)?

  2. Czy w grach liczy się jakość dźwięku, czy kierunek z którego on dociera?

  3. Do komputera (dźwiękówki) z podpisu?

  4. Czegoś konkretnego oczekujesz po tych głośnikach?

  1. mam 3 lub 4 filmy z tego typu dźwiękiem

  2. to i to

  3. tak Karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą główną

  4. głównie dużej głośności… :wink:

Do tylu filmów i z takim pokojem (domyślam się, że jeszcze zabudowany szafą) to 5.1 raczej odpada. W grach będziesz się musiał zadowolić 2 kanałami.

Na Twoim miejscu (poczytaj inne tematy, kilka osób na tym forum też tak twierdzi) kupiłbym porządny zestaw stereo (2.0). W takim budżecie zmieścisz się z Genius Sp-Hf2000X http://www.ceneo.pl/1364161 jeszcze na sensowną kartę dźwiękową starczy Creative Sound Blaster Audigy SE (50-100zł) i jeszcze trochę kasy zostanie. Basami nie masz co się przejmować, są w zupełności wystarczające (w końcu są 2 głośniki 5,25’’, niektóre zestawy 2.1 mają taki jeden głośnik w subie, a w plastikowych satelitkach jedynie małe pierdziawki), podobnie 60W RMS do nagłośnienia (szczególnie takiego pokoju) spokojnie starczy.

no w zasadzie ostatnio szafę z tego pokoju wywaliłem i wstawiłem komodę więc jest o wiele więcej miejsca :wink: ale cóż dzięki za pomoc tak jak mówisz poczytam jeszcze trochę tego typu tematów i ew. odezwę się jeszcze jeśli będę miał jakieś wątpliwości…

Pozdrawiam