Głośniki działają jak 2.1 a są 5.1, karta także

Witam.

Problem jest następujący. Od środy coś mi się rypło w kompie albo w systemie. Próbowałem już reinstalacji i aktualizacji sterowników do karty dźwiękowej (Creative Surround X-Fi 5.1), ale problem dalej występuje. Mianowicie, w WMP przy odtwarzaniu muzyki nie działa mi 5 głośników, jak było to do tej pory, ale tylko dwa przednie z zestawu 5.1 (Creative T6100). W teście karty dźwiękowej działają wszystkie, to samo w systemie, ale dźwięku w 5.1 nie mam tylko 2.1 :/. System to Windows Vista Home Premium SP2.

EDIT1:

Może być ?

EDIT2:

Do jakiego słowa się czepiasz ? rypło ?

po pierwsze - piszemy poprawnie po polsku:)

po drugie - co do dźwięku sprawdź czy przypadkiem nie masz włączonego dźwięku cyfrowego on czasem robi takie problemy lub masz źle ustawione w panelu kontrolnym głośniki

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

A gdzie to przełączyć/sprawdzić ?

temat był już tyle raz na forum :slight_smile:

mam takie sam głośniki i kiedyś miałem ten sam problem po 1. to pogrzeb w ustawianiach kart dźwiękowej

po 2.wchodzi w to Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk potem zarządzaj ustawieniami audio i powinno pokazać cię się takie coś beztytuuhp.th.jpg i potem klikasz na właściwości i zmieniasz na 5.1

To mam ustawione już, karta dźwiękowa też w teorii działa poprawnie, bo przy teście głośników w SB X-Fi Surround 5.1 działają wszystkie, ale WMP coś szwankuje i w Mozilli też nie ma dobrego (5.1) dźwięku.

A w innych programach?

Mam tylko WMP, Mozillę i SubEdit. Nie instalowałem niczego dodatkowego, bo mi niepotrzebne. Do środy/czwartku chodziło normalnie, póki nie odłączyłem kompa od wszelkich kabelków i nie zaniosłem do szkoły (tutaj link).

no to może coś nie styka w karcie albo dociśnij te końcówki od przewodów ;/ ??

kartę też dociśnij do slotu

Było tyle razy na forum że…

Masz nagraną muzykę w systemie 5.1 czy zwykłe Stereo ?

Na 99% masz STEREO więc dlaczego chcesz żeby ci grały wszystkie głosniki ?

Możesz przestawić żeby grał ci cały zestaw ale jest to niepoprawne odsłuchowanie.

fiero, człowieku, umiesz czytać ze zrozumieniem ? Napisałem chyba dość wyraźnie, że działało PIĘĆ GŁOŚNIKÓW a działają DWA. Muzyka jest różnie, w 5.1 i Stereo, nie mam tylko jednego rodzaju.

Jak już taki spec możesz przestawić żeby grał ci cały zestaw to może już przy okazji powiesz, jak to zrobić ?

Końcówki i kable muszą być dobrze dołączone i dociśnięte, bo kiedy testuję w Creative Console Launcher i w systemowej konfiguracji, słychać wszystkie.

W ustawieniach karty poszukaj “cmss3d” (czy jakoś tak) i włącz to.

A co do dzwięku to 95% wszystkich utwórów jest w STEREO więc nie czaruj.

Mam to ustawione, próbowałem już X-pand i Surround, żadne nie działa, reinstalowałem sterowniki, też nie pomogło.

A słyszałeś o konwersji ? Poprzez konwersję można rozdzielić dźwięk na więcej niż 2 kanały.

A nawet, jeśli nie muzyka, to mam filmy 5.1 i nie czaruję, ale też nie działa w 5.1.

23160112.png

Chyba wiesz gdzie to jest ? A jeśli nie to klikamy PPM na ikone głośniczka w prawym dolnym rogu-Urządzenie do odtwarzania-(U mnie)Głośniki-Właściwości. Reszta już znajdziesz na załączonym obrazku.

Nie mam takiej opcji jak Ulepszenia w moich opcjach głośników. Są podłączone do karty dźwiękowej, która podłączona jest na USB do laptopa (SB X-Fi Surround 5.1).