Głośniki genius 3000a grają ciszej niż powinny

(Setjuniorhigh) #1

Witam :wink:

Od pewnego czasu zastanawia mnie pewna kwestia dotycząca wyżej wymienionych głośników. Grają one ciszej o jakieś 70% niż powinny. Kiedyś przy volume 90% słychać było ich przed domem, teraz ledwo co słychać przy tym volume w pokoju obok...

Zrobiłem test i zintegrowaną kartę dzwiękową zamieniłem z jakąś starą z creative- głośniki zaczęły grać prawie normalnie(jeśli chodzi o głośność). Jednak po paru tygodniach znów to samo - zaczęły stopniowo grać coraz ciszej. Pod dźwiękówkę mam podłączone głośniki i słuchawki przejściówką 2mini jack -> 1minijack, dokładniej to tak wygląda: link .

Słuchawki to creative fatality hs-800. Jeśli to istotne to w nich też jakość dźwięku jest pogorszona i potencjometr przerywa - trzeba wyczuć miejsce bo inaczej albo jeden z kanałów nie działa albo trzeszczy. Nie ma znaczenia czy głośniki podłączone są do PC same, czy przez przejściówkę razem ze słuchawkami - tak samo cicho grają.

Ktoś wie czego to może być wina? Przejściówka sprawia że karta dźwiękowa pada? wina słuchawek? głośników? Zorientowanych proszę o pomoc!

(igrek) #2

Sprawdź w ustawieniach dźwięku windowsa czy nie masz wyciszonych dźwięków, ostatnio miałem to samo, zajrzałem do miksera w windowsie i wszystko się wyjaśniło.

(Setjuniorhigh) #3

sprawdzałem wielokrotnie, to nie wina miksera