Głośniki - jak przerobić wtyczke?

(Wolvek) #1

Mianowicie, mam takie głośniki :

de710f20cb047570m.jpg

W których jest taka stara wtyczka (sorrki za nie wyraźne zdj) :

d32b40e0e01b3c3dm.jpg

I teraz moje pytanie,co mam zrobić żeby te głośniki przerobić na głośniki do kompa ?

PS. jest na nich nalepka ,,Pioneer cs-161" nie wiem czy to model głośników czy całej wieży bo głośniki te dostałem i nie wiem skąd one są.

Wielkie dzięki za odpowiedz :slight_smile:

(Dzony) #2

Musisz kupic przejsciowke na mini-jacka ^^

(model12) #3

Masz rację ale lepiej wymienić od razu na mini-Jacka bo z przejściówkami są problemy,a jak potrafisz trochę lutować nie powinno być problemu.

(Wolvek) #4

Sorrka bo zapomniałem dopisać ze mam dwa takie głośniki :confused: 2 takie same kolumny,co z tym zrobić ?

(model12) #5

Od razu wykonć to co w cytacie w obu kolumnach

(Wolvek) #6

Hmm.. a miałbyś jakiś poradnik gdzie mogę znaleźć dokładną instrukcje najlepiej ze zdj jak to zrobić ? Bo nie bardzo się w tym orientuje,a co lutowania to już nie będzie problemu...:stuck_out_tongue:

(model12) #7

Najprościej zrobić tak,rozbierasz jeden wtyk w kolumnie i na mini-jacku lutujesz przewody jak było w tym rozebranym,inaczej musiałbyś mieć min wiadomości z eletroniki na temat m.cz i podłącznia wszelkich wtyczek.Naprawdę jak tak zrobisz nie będzie problemu.

(Wolvek) #8

Tylko skąd wziąć mini-jack'a z kawałkiem kabla który był przeznaczony do 2osobnych głośników? Sprzedają w sklepach takie coś czy musiałbym to wymontować to z jakichś domowych głośników :stuck_out_tongue: ?

(Zonkishi) #9

odcinasz końcówki i mocujesz nowe(ttakie jakie tobie są potrzebne) to prosa czynność na pewno poradzisz sobie bez instrukcji :lol:

wszystko znajdziesz w sklepach