Głośniki nie chcą wydawać dźwięku

Witam, właśnie jestem po formacie. Wszystko już zainstalowałem, tylko mam problem z moim SoundBlaster Live!24. Wszystko jest na pewno poprawnie podłączone. W teście programu Creative’a wychodzi, że wszystko jest w porządku. Głośniki chodzą, ale nie wydają żadnego dźwięku ani systemowego ani w mp3’kach. Sprawdzałem, czym przypadkiem nie są wyciszone, czy są domyślne. Nie mam pojęcia co się stało… :confused:

A (może to banalne) zainstalowałeś sterowniki w menadżerze użądzeń?

i czy karta jest aktywna w msconfig > Usługi ?

Jak to sprawdzić czy karta jest aktywna w msconfig?

W menedżerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników i znaków zapytania przy sterach.

Podłącz słuchawki i sprawdź czy działają. Jak tak to jest nie tak coś z głośnikami jak nic nie słychać to spróbuj przeinstalować sterowniki do karty dźwiękowej.

msconfig > usługi / zobacz czy tam są usługi karty i czy są zaznaczone , jak nie to zaznacz i zastosuj

a co idzie o menadżer użądzeń to zobacz w > kontrolery dźwięku > szukaj SoundBlaster > ppm > aktualizuj ster > tylko tym razem >zainstaluj z określonej listy > przeszukaj nośniki wymienne CD-ROM

Tylko oczywiście najpierw włóż płytke do CD

Zobacz, czy w konfiguracji nie masz ustawionego wyjścia cyfrowego. Jeśli tak, zmień na analogowe.

Sprawdź też, czy przypadkiem nie masz wyciszonej nie ogólnej głośności, ale suwaka wave.

OK, dzięki bardzo. Miałem ustawione wyjście cyfrowe. Problem rozwiązany :mrgreen: