Głośniki nie chcą wydawać dźwięku

(Wojtanos) #1

Witam, właśnie jestem po formacie. Wszystko już zainstalowałem, tylko mam problem z moim SoundBlaster Live!24. Wszystko jest na pewno poprawnie podłączone. W teście programu Creative'a wychodzi, że wszystko jest w porządku. Głośniki chodzą, ale nie wydają żadnego dźwięku ani systemowego ani w mp3'kach. Sprawdzałem, czym przypadkiem nie są wyciszone, czy są domyślne. Nie mam pojęcia co się stało... :confused:

(mareksolak) #2

A (może to banalne) zainstalowałeś sterowniki w menadżerze użądzeń?

i czy karta jest aktywna w msconfig > Usługi ?

(Wojtanos) #3

Jak to sprawdzić czy karta jest aktywna w msconfig?

W menedżerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników i znaków zapytania przy sterach.

(Olej 4) #4

Podłącz słuchawki i sprawdź czy działają. Jak tak to jest nie tak coś z głośnikami jak nic nie słychać to spróbuj przeinstalować sterowniki do karty dźwiękowej.

(mareksolak) #5

msconfig > usługi / zobacz czy tam są usługi karty i czy są zaznaczone , jak nie to zaznacz i zastosuj

a co idzie o menadżer użądzeń to zobacz w > kontrolery dźwięku > szukaj SoundBlaster > ppm > aktualizuj ster > tylko tym razem >zainstaluj z określonej listy > przeszukaj nośniki wymienne CD-ROM

Tylko oczywiście najpierw włóż płytke do CD

(Bart Jakubiak) #6

Zobacz, czy w konfiguracji nie masz ustawionego wyjścia cyfrowego. Jeśli tak, zmień na analogowe.

Sprawdź też, czy przypadkiem nie masz wyciszonej nie ogólnej głośności, ale suwaka wave.

(Wojtanos) #7

OK, dzięki bardzo. Miałem ustawione wyjście cyfrowe. Problem rozwiązany :mrgreen: