Głośniki Tracer 4+1 ETIUDA

Cześć mam pytanie. Kupiłem płytę glówną Gigabyte GA-7VT600L ze zintegrowana kartą dzwiękową i głośniki Tracer 4+1 Etiuda. Cztery głośniki podłączyłem do Subwoofera (cztery gniazda)jeden z głośników ma kable podłączone dodatkowo do czterech gniazd IN Subwoofera i dwa kable do podłączenia z komputerem. Jeden z nich odpowiada za głośniki przednie podłączny do gniazda OUT karty dzwiękowej, a drugi odpowiadający za tylne do gniazda IN - zgodnie z instrukcją. Czy normalne jest że program obsługujący kartę dzwiękową nie znajduje Subwoofera. Subwoofer działa ale jakoś tak kiszkowato.

Dziękuje za wszelką pomoc Marcin.

spróbuj sciągnąć ze strony producenta nowszy sterownik do dzwieku

Zajrzyj tu >

http://www.republika.pl/audioton/panbas.html

DZieki poeksperymentuje. strowniki mam najnowsze Realteka 3.49. Głośniki też dobrze podłączone. Ustawiam w programie sterującym kartą dzwięk 4+1 (łośniki przednie FRONT do gniazda OUT, tylne do g. IN). Karta znajduje cztery głośniki. Wydaje mi się że to raczej wina słabej jakości głośników i znalazło by Subufer gdyby był on podłączony oddzielnie do gniazda MIC, ale chciałbym sie upewnić.

Dzieki

Zajrzyj tu >

> http://www.gigabyte.pl/Technologie/6_channel.htm

Dzięki, tak jak myślałem, wszystko dobrze podłączone.To wina głośników które są jakie są czyli tanie. Nie można w tym zestawie podłączyć oddzielnie Subufera.

Marcin

no ja własnie wczoraj kupiłe taką sama plyte główno i takie same glośniki, ale jak u mnie to nic nie wydaje dźwięku, nie wiem co jest, kobminowałem tyle czasu, że aż wstyd powiedziec, i odinstalowywałem karte i zainstolowywałem i głośniki , kable wszysko przkładałem i nic, wreszcie teraz jestem u kumpla i sprawdzamy na jego zwykłej karcie dźwiękowej(bo tamta jest 6 kanałowa z tego co mi powiedzieli w sklepie) i też nic, nie wiem o co chodzi jestem zdesperowany, nie wiem co mam robić, czy ktoś może mi pomóc?

i że tak sie zapytam, jak masz włączone te głośniki i jak dotkniesz palcem któregoś z dwuxh jeacków, to szumi, czy buczy ci coś , bo mi właśnie nie i to mnie dziwi :frowning:

bardzo prosze o pomoc jeśli ktoś miał podobne doświadczenie

pozdrawiam :slight_smile:

Ja nawet byłem w sklepie. Rozwiazanie jest bardzo proste. W jednym z głoników z tyłu jest malutkie pokrętło które standardowo jest ustawione na minimum. Sciągnij sterowniki do karty dzwiękowej ze strony http://www.realtek.com.tw/downloads/dla … tware=True.

Wszystko działa bardzo dobrze, ja jestem zadowolony.

Napisz czy pomogło.

siedziałem wczoraj do rana i nie zczaiłem o tym pokrętle, nie wiedziełem co sie dzieje chyba ze 100 razy karte zainstalowywałwem i odinstalowywałem, no drugiego kompa podpinałem i też nic, wreszczie przyszedł znajomy i oglądał, podziwiał co to nie za głośniki i on obczaił uuuuuuuuuuuuu ulga na gardle.

ale swoją droga i tak coś jest nie tak, jak zaczynam coś zmieniać w ustawieniach i później zrobie tak jak było to już mi wykrywa jeden głośnik i tylnych głośników nie słychać. A i jeszcze przy instalacjj nie może znaleźć sterownika tego co prawdopodobnie jest na płycie dołączonej z oprogramowaniem. dopiero później jak juz sie windows uruchomi to karte instaluje z pliku setup.exe

nie wiecie dlaczego tak może być?

a i jeszcze jedno mam też w tym kom[pie karte telewizyjną, no i niby gdzie mam podpiąć kabel audio jak głośniki zajmują 2 gniazda, i zostaje mi tylko mikrofon, ale już próbowałem iteż nic.

jeśli ktoś wie gdzie podpiąć przewód mniejwięcej 20 cm długości to prosze o podpowiedź.

pozdrawiam :-))

benek wystarczy kupic rozgałęziacz typu czincz i po sprawie Pozdrawiam!!

chyba typu “jack” i go wpiąć w wejście “in” do katry dźwiękowej???

benek dokładnie tak jak napisałeś , ja dobrze myślałem tylko żle napisałem,to nie czincz tylko jack .Sorry i pozdrawiam

słuchaj nie moge dać rozgałęźnika. Przecież ja mam głośniki 4+1, karta dźwiękowa jest tak ustawiona, że z wejścia i z wyjścia sygnału są obydwa wyjścia z których to dźwięk idzie do tych ów głośników.

no i gdzie ja mam teraz podłączyć dźwięk od tej telewizyjnej???

helpppppppppp :slight_smile: