Głośność w systemie

W ustawieniach systemu tak jak na tym screenie http://www.stoow.republika.pl/wave.jpg mam ustawiony suwak Wave na połowie. Chcę podczas odtwarzania muzyki miec glosniej więc przesuwam go całkiem na maxa. Tylko że jak w odtwarzaczu trochę przyciszę albo zwiększe głośnośc ten suwak wraca do połowy :? Co zrobić żeby go zablokowac na jednym poziomie?

Czyli jak na maxa podgłośnisz, to jest ok, ale potem każda manipulacja suwakiem powoduje powrót na środek skali :?: Dobrze zrozumiałem :?:

Dokładnie, oczywiście manipulacja suwakiem w odtwarzaczu.

Ustaw suwak w odtwrzaczu na maxa. Zrestartuj odtwarzacz. Teraz już powinno być dobrze. Każda zmiana powinna kończyć się zamierzonym skutkiem.

PS Jakiego odtwarzacza uzywasz :?:

Uzywam Quintessential Player. Ten sposób niestety nie działa. Ale zauwazyłem że suwak wraca na swoje miejsce dopiero po odpaleniu jakieś piosenki, jak nic nie leci to moge glośnością manipulowac.

Nie znam dobrze tego programu, więc nie wiem jak go można skonfigurować. Być może jest to kwestia własnie tego playera. Sprawdź na innym, np. WinAmpie, Foobarze2000 lub JetAudio.

Na Winampie działa prawidłowo. Czyli to wina Quintesentiala. Poszukam w opcjach, czy jest cos za czym powinienem się rozglądać?

Być może opcji ‘normalize’ albo ‘auto-volume’, ale to taki strzały w ciemno.

Niestety w opcjach nie ma nic związanego z głośnościa :? No trudno, jakos sobie poradze :smiley: