Głośność w systemie

(Stoow) #1

W ustawieniach systemu tak jak na tym screenie http://www.stoow.republika.pl/wave.jpg mam ustawiony suwak Wave na połowie. Chcę podczas odtwarzania muzyki miec glosniej więc przesuwam go całkiem na maxa. Tylko że jak w odtwarzaczu trochę przyciszę albo zwiększe głośnośc ten suwak wraca do połowy :? Co zrobić żeby go zablokowac na jednym poziomie?

(system) #2

Czyli jak na maxa podgłośnisz, to jest ok, ale potem każda manipulacja suwakiem powoduje powrót na środek skali :?: Dobrze zrozumiałem :?:

(Stoow) #3

Dokładnie, oczywiście manipulacja suwakiem w odtwarzaczu.

(system) #4

Ustaw suwak w odtwrzaczu na maxa. Zrestartuj odtwarzacz. Teraz już powinno być dobrze. Każda zmiana powinna kończyć się zamierzonym skutkiem.

PS Jakiego odtwarzacza uzywasz :?:

(Stoow) #5

Uzywam Quintessential Player. Ten sposób niestety nie działa. Ale zauwazyłem że suwak wraca na swoje miejsce dopiero po odpaleniu jakieś piosenki, jak nic nie leci to moge glośnością manipulowac.

(system) #6

Nie znam dobrze tego programu, więc nie wiem jak go można skonfigurować. Być może jest to kwestia własnie tego playera. Sprawdź na innym, np. WinAmpie, Foobarze2000 lub JetAudio.

(Stoow) #7

Na Winampie działa prawidłowo. Czyli to wina Quintesentiala. Poszukam w opcjach, czy jest cos za czym powinienem się rozglądać?

(system) #8

Być może opcji 'normalize' albo 'auto-volume', ale to taki strzały w ciemno.

(Stoow) #9

Niestety w opcjach nie ma nic związanego z głośnościa :? No trudno, jakos sobie poradze :smiley: