Glosny CD-Rom

Mialem problem ze swoim CD-ROMem Lite-On 52x LTN 526. Mianowicie gdy gralem po nocach w gry sieciowe wymagajace CD przeszkadzal mi dzwiek odczytywania cd (a robil to dosc glosno niczym odkurzacz.) Moj klopot rozwiazal program CD Bremse.

Wystarczy zwolnic szybkosc odczytu i “glosny problem” znika. Napewno milej bedzie sluchac MP3 czy ogladac film bez nieprzyjemnego “gwizdania” czytnika. Z tego co wiem duzo ludzi z odtwarzaczami LG tez ma taki problem. Soft jest w polskiej wersji jezykowej. Testowalem na Windows 98 wiec nie wiem czy na XP dziala.

Mialem taki sam problem, tyle ze z LG 48x, rozwiązaniem była zamiana go na LG 52x. Teraz nie moge narzekać, chyba rze na problem z odczytem plytek w XP, bo w 98 tego nie było.

Na XP-ku tez dziala. Swoja droga, gdyby nie on nie mozliwe byloby np. ogladanie filmow na moim kompie, ktory strasznie szumi. To chyba jedyny dostepny program, ktory potrafi takie “cuda”…

Pozdrawiam!

Qrde moze mi pomozecie … mam LG 52x32x52x (nagrywarka :P) no i ona wogle nie chce nagrywac i ledwo co odczytuje plyty :expressionless: probowalem ja czyscic ale nic :confused: jak nagrywam to przy koncu wyskakuje blad ze nie da sie zapisac , czasami tez przy paczatku ;/ np. zeby wczytalo pytle musze wysunac cd-rom , wsunac i tak pare razy i w koncu zalapuje :confused: o co chodzi . Mam XP

Chyba nie tutaj to mialem to napisac , bo wogle to chyba foroom nie na ten temat (chyba) ale nie wiem gdzie :stuck_out_tongue:

Pozdro

Axel_14 firmware jakie masz??? jak co to aktualizacja może coś poradzić.

Co do problemu kolegów to proponije użyć wirtualnego cd romu.

wiesz , zielony jestem w tym , jakie mam firmware ? dobre pytanie :stuck_out_tongue: gdzie to sie sprawdza ?

P.S oki zainstaluje sobie nero i wam napisze :slight_smile: mam je na plytce tylko troche to minie za nim je zainstaluje <-- cd-rom ledwo ci odczytuje :stuck_out_tongue:

Najlepiej w Nero InfoTool.

Mam 1.0 :wink: pewnie bedzie trzebalo uaktualnic , jezeli tak to gdzie :> tylko plz , bez odpowiedzi na stronie producenta , bo ja tam nigdy tego nie znajde :smiley:

Musisz wiedzieć, jaki to dokładnie model.

Szukaj ich tu

Tylko taka moja rada. Uważaj z tym. Poczytaj na tej stronie masz forum poszukaj swojej nagrywarki i dowiedz się jak najwięcej o niej. Jest mozliwe ze nagrywarka po wgraniu biosu nie obudzi się. Ja tak miałem, jednak istnieją sposoby aby to naprawić. Choc oczywiście nie zawsze się to udaje.

Hmmm , znalazlem dwie pozycje ktore by pasowaly do mojej nagrywarki , sciaglem sobie te biosy ale jak wlaczam ich instalki to pisze ze nie moze odnalesc cd-romu czy jakos tak :expressionless: wiesz , jakbys mogl wyslac mi na pw twoj numer gg to bylo by najlepiej :wink:

Pozdro

Jak nie znalazło cd romu to zapewne nie te biosy masz. Podaj model dokładny to zobacze czy nie ma na cdr.info.

GG nie podam niestety. Z zasady. :wink:

LG 52x32x52x GCE-8524B

Na cdr.info nie ma bisu pod tą nagrywarkę. Na forum takze nie znalazłem. Twierdzą ze LG zapomniało o tym modelu.

Wszedłem na stronę LG i tam także biosu nie ma niestety. :frowning:

Cholera :confused: Ale jest jeszcze mozliwosc ze moja nagrywarka jest spiepszona ;/ bede musial ja dac do serwisu.

Ale i tak dzieki wielkie

Pozdro

Ja bym na twoim miejscu nie zwlekał. Powodzenia. :smiley:

Innym wyjściem jest zainstalowanie programu który tworzy wirtualny dysk, np. DAEMON Tools. Wystarczy zrobić obraz płyty i zamontować go w tym programie.