Głośny wetylator karty graficznej


(Grzesiu139) #1

Witam!

Od jakiegoś czasu spostrzegłem że mój komp zbyt głośno chodzi. Po ściągnięciu bocznego panelu i "zatrzymywaniu na siłę" każdego wentylatorka stwierdziłem że zdecydowanie najgłośniej chodzi chłodzenie od karty graficznej (geforce 7600gs). Jest ono standardowe. Co gorsza zauważyłem na dnie obudowy odpadniętą jedną łopatkę wiatraka. I tu pytanie: czy owy uszczerbek wpływa znacząco na pracę wiatraczka oraz ile kosztuje wiatraczek do tej karty gdybym chciał wymienić?

Pozdrawiam


(Mar 147) #2

Ten uszczerbek ma wpływ na kulturę pracy tego wentylatora gdyż teraz śmigło jest niewyważone i wpada w wibracje. Poza głośnością pracy nic sie nie powinno zmienić. Jeśli już chcesz zmienić to z całym chłodzeniem musisz. http://allegro.pl/item550404771_zalman_vf700_alcu.html ten pownien być dobry ale wymianę powierz komuś kto się zna na wymianie chłodzenia bo można łatwo procek ugotować....


(Rivon) #3

Oj nie przesadzajmy, że nie poradzi sobie z odkręceniem lub odłączeniem coolera i podważeniu czymś cienkim i metalowym, aby pasta puściła. Potem wystarczy wyczyścić starą pastę nałożyć nową i zakładać, przykręcać podłączać.