Głośny wetylator karty graficznej

Witam!

Od jakiegoś czasu spostrzegłem że mój komp zbyt głośno chodzi. Po ściągnięciu bocznego panelu i “zatrzymywaniu na siłę” każdego wentylatorka stwierdziłem że zdecydowanie najgłośniej chodzi chłodzenie od karty graficznej (geforce 7600gs). Jest ono standardowe. Co gorsza zauważyłem na dnie obudowy odpadniętą jedną łopatkę wiatraka. I tu pytanie: czy owy uszczerbek wpływa znacząco na pracę wiatraczka oraz ile kosztuje wiatraczek do tej karty gdybym chciał wymienić?

Pozdrawiam

Ten uszczerbek ma wpływ na kulturę pracy tego wentylatora gdyż teraz śmigło jest niewyważone i wpada w wibracje. Poza głośnością pracy nic sie nie powinno zmienić. Jeśli już chcesz zmienić to z całym chłodzeniem musisz. http://allegro.pl/item550404771_zalman_vf700_alcu.html ten pownien być dobry ale wymianę powierz komuś kto się zna na wymianie chłodzenia bo można łatwo procek ugotować…

Oj nie przesadzajmy, że nie poradzi sobie z odkręceniem lub odłączeniem coolera i podważeniu czymś cienkim i metalowym, aby pasta puściła. Potem wystarczy wyczyścić starą pastę nałożyć nową i zakładać, przykręcać podłączać.