Glosny wiatraczek

od pewnego czasu wiatraczek w kompie bardzo glosno chodzi co mam zrobic z tym???

Spróbuj przeczyścić :slight_smile:

Jeżeli to nic nie pomoże to mozliwe, że jest uszkodzony --> sprawdz temperatury to zobaczysz czy dobrze chłodzi (polecam do tego EVEREST Home Edition 2.20 )

Kup sprężone powietrze w spray’u (10-20 zł - wystarczy na jakis czas). Powinno pomóc jeśli to tylko brud. Chyba że łożyska masz skończone, wtedy tylko wymiana Ci pomoże

a jakie powinny byc temperatury??? zeby bylo oki???

Zalezy od procka ale mniej więcej 45 stopni do 55 stopni u mnie pracuje na 52 cały czas :stuck_out_tongue: zainstaluj speedfana to w tray’u bedziesz miał wyświetlana temp. procka :smiley: bedziesz wiedział czy jest OK

Kup nowy wiatraczek na allegro stroi za 10 - 20 zl !

Wymienić na nowy :stuck_out_tongue:

Naoliwić ale to rozwiazanie chwilowe. Najlepiej wymienić. Dostaniesz w sklepie komputerowym. cena ok 15 zł

Hmm… a skąd wiemy o jakim wiatraczku mowa?

Wiatraczek może być na procesorze, chipsecie, karcie graficznej, zasilaczu…

Autor mógłby wyraźnie napisać o który wiatraczek chodzi.

Czyli proponuję osłuchać który to i wymienić na nowy.

A co to zmieni???

Ano to, że niektóre wiatraczki można zastąpić radiatorkami.

Pytałem kiedyś na forum o wiatraczek na moją płytę główną - był problem ze znalezieniem takiego samego.

Zastąpiłem go radiatorem i nie dość że jest niższa temperatura to w dodatku jest ciszej.

Głośny cooler to na 70% "zjechane"kulki od łożyska.w tym przypadku musisz go poprostu wymienić

możliwe że ociera o radiator :stuck_out_tongue: też jest taka możliwość