Glosowanie na stronie www - Neostrada Router

Mam Neostradę i router, do którego jest podłączony kilka komputerów. Następnie wchodzę na swój sklep internetowy na którym mam założoną ankietę, gdzie mogę zagłosować na sklep, jaki on jest dobry . Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że wchodząc na pierwszy komputer, głosuję na ten sklep, idę do innego pomieszczenia, gdzie komputer podłączony jest do tego samego router’a i chce zagłosować sobie jeszcze raz, lub na tym samym komputerze, chce oddać glos i wyskakuje mi komunikat, ze nie można tego uczynić, poniewaz został już oddany glos.

O tyle i rozumie, ze na tym samym komputerze nie mogę zagłosować dwa razy, ale trapi mnie sytuacja, dlaczego nie mogę zagłosować na innym komputerze w innym pomieszczeniu, oczywiście podłączonym przez router.

Przypuszczam, ze chodzi o ten sam numer IP.

Jak mogę zagłosować, oddać kilka głosów w ciągu jednego dnia?

Probowałem rozłączyć się z NEO, w celu zmiany IP, ale to nie pomaga.

EDIT: Poprawione

sprawa jest taka, że możesz głosować tylko raz dziennie z jednego IP. Skoro oba kompy używają tego samego łącza, to mają takie samo ZEWNĘTRZNE IP. Niezależnie od tego co wpisujesz w ustawienia karty sieciowej - ma to wpływ tylko na to jak komputer jest widziany w Twojej domowej sieci.

Skoro Neo po rozłączeniu i ponownym połączeniu nadal odmawia ci głosowania, to znaczy, że do Twojego łącza jest przydzielone stałe IP. Raczej nie da się tego obejść, chyba że użyjesz jakichś serwerów proxy, anonimowego IP czy czegoś podobnego.