Głośy zasilacz


(matty24) #1

Witam.

Mam pewien problem. Otóż od jakiegoś czasu, gdy rano włączam komputer, lub gdy włączam go po tym, jak długo nie jest włączony to zasilacz bardzo głośno pracuje. Słychać takie "terczenie". Po jakichś 5 minutach przestaje. Zasilacz ma jakiś rok. Jest to PROCOMP ATX KY-350W. Co jest tego przyczyną? czy muszę kupić nowy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.


(Djkamilos) #2

Być może to wina wentylatorka. Najpierw opisz dokładniej to "terczenie".


(Pyra20) #3

po 1 jeżeli nie chcesz żeby Ci ten złom spalił kompa to go WYMIEŃ

możliwe że coś nie tak jest z wentylatorem w tym zasilaczu, ale ten zasilacz to takie wielkie /cenzura/, że tu wszystko jest możliwe !


(neo10) #4

proste, trzeba tylko wymienic wiatrak na inny też tak kiedyś miałem ;] a jest to wsumie banalnie proste ;] dodatkowo mozna sobie wrzucic np podswietlany dla fajnego efektu itp ;D


(enjoypoznan) #5

Na 90% tulejki od wiatraka. Miałem tak od wentylatorka grafy. Jak sie wszystko rozgrzało to sie uspokajał. :? Jeżeli chcesz pozostac przy tym zasilaczu to wymiana wentylatora.


(Kazio1987r) #6

Najlepiej go wymień. Zasilacz znajduje się na czarnej liście zasilaczy co znaczy ze długo ci on nie posłuży a przy okazji może zabrać na tamten świat któryś z podzespołów


(McDracullo) #7

zaraz przyjdzie windowsowiec i się skończy dzień dziecka. :lol:

  1. Najprawdopodobniej wina leży po stornie wentylatora (rozkręć zasilacz, wyjmij wentyl, wyczyśc go z kurzu, nasmaruj go w środku - dostęp po zdjęiu zaślepki).

  2. Ale dla pewności wymień zasilacz.


(:: Radziu ::) #8

Miałem taki problem z zasilaczem.

Jak miałem stary sprzęt to zasilacz Codegen niby 300W :x , zaczął trzeszczeć podczas startu systemu, po około 2 tygodniach spalił się :twisted:


(Piojarek) #9

szkoda kasy na wymianę wentylatora i całą tą zabawę...

prościej i szybciej będzie wymienić zasilacz, w zależności od konfiguracji Modecom MC-350, 400 lub Amacrox Warrior AX-450PNF