Główny koncentrator USB-znak ?w zakładce zasilanie

usb4fm.th.jpg

Przeglądałam Menedżer urządzeń(zdarzają się restarty kompa) i proszę o odpowiedź czy ten znak zapytania (screen)coś sugeruje,czy tak ma być?

Poza tym w Urządzenia systemowe jest parę gdzie we właściwościach podane jest,że brak sterownika i w zwiazku z tym mam to samo pytanie o poprawność.

Konkretnie brak sterowników(Urzadzenia systemowe):

czasomierz systemowy,głośnik systemowy,kontroler DMA,procesor numeryczny,zasoby płyty głównej.

Jeśli nie ma znaków zapytania i menadzer nie podaje błędów - tak ma być.

Ciężko wyczuć w czym problem - problemem może być że modem pobiera 500 mA czyli tyle ile dopuszcza port USB,a powinien brać około 400 mA.

Zmień port USB dla modemu i zobacz pobór prądu lub zmień modem i zobacz lub nie rób nic.

Bardzo dziekuję za odpowiedź.Modem sprawdzę na innym porcie,jak sugerujesz.Wreszcie zrobiłam format ale dalej,może już nie tak często jak poprzednio ale zdarzają sie restarty i juz nie wiem co mogę jeszcze zrobić.Temp z Everesta wyglada tak:

Właściwości czujnika:

Typ czujnika Winbond W83697HF (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej MSI MS-6712

Temperatury:

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 43 °C (109 °F)

WDC WD800BB-00FJA0 41 °C (106 °F)

Wentylatory:

Procesor 2974 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.60 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 4.84 V

+12 V 12.46 V

-12 V 3.52 V

-5 V 3.55 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.87 V

VBAT baterii CMOS 3.41 V

Debug Info F E3 FF FF

Debug Info T 35 43 255

Debug Info V 64 00 CB B4 CD E0 E0 (01)

Powodów może być dużo - poczytaj temat wielokrotnie wałkowany - trzeba sprawdzić wszystko innej metody nie ma.

W temperaturach i napięciach w/g programu dobrze - ale to zawsze program może się mylić lub żle odczytywać.

Wgraj stery do płyty głównej jak VIA pakiet w wersji 4.49.

http://www.cdrinfo.pl/software/stronaid … 1301210608

Stery do płyty głównej wgrywałam z płyty,którą dostałam przy zakupie.Zainstalować czy najpierw odinstalować te,które sa?

Pakiet VIA możesz spokojnie instalować nadpisze starsze stery.

Inaczej jak masz zainstalowany nowszy pakiet VIA,a chcesz zainstalować starszy,wtedy należy nowszy odinstalować restart kompa i zainstalować starszy pakiet VIA.

Gdzie moge sprawdzić aktualna wersję sterowników?Sorry,że zanudzam ale nie chce znowu jakichś problemów.

Najprościej sprawdź wersję VIA jaka jest na płycie CD do płyty głównej - ten pakiet instalowałaś.