Główny koncentrator USB-znak ?w zakładce zasilanie

(Lammermoor) #1

usb4fm.th.jpg

Przeglądałam Menedżer urządzeń(zdarzają się restarty kompa) i proszę o odpowiedź czy ten znak zapytania (screen)coś sugeruje,czy tak ma być?

Poza tym w Urządzenia systemowe jest parę gdzie we właściwościach podane jest,że brak sterownika i w zwiazku z tym mam to samo pytanie o poprawność.

Konkretnie brak sterowników(Urzadzenia systemowe):

czasomierz systemowy,głośnik systemowy,kontroler DMA,procesor numeryczny,zasoby płyty głównej.

(JNJN) #2

Jeśli nie ma znaków zapytania i menadzer nie podaje błędów - tak ma być.

Ciężko wyczuć w czym problem - problemem może być że modem pobiera 500 mA czyli tyle ile dopuszcza port USB,a powinien brać około 400 mA.

Zmień port USB dla modemu i zobacz pobór prądu lub zmień modem i zobacz lub nie rób nic.

(Lammermoor) #3

Bardzo dziekuję za odpowiedź.Modem sprawdzę na innym porcie,jak sugerujesz.Wreszcie zrobiłam format ale dalej,może już nie tak często jak poprzednio ale zdarzają sie restarty i juz nie wiem co mogę jeszcze zrobić.Temp z Everesta wyglada tak:

Właściwości czujnika:

Typ czujnika Winbond W83697HF (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej MSI MS-6712

Temperatury:

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 43 °C (109 °F)

WDC WD800BB-00FJA0 41 °C (106 °F)

Wentylatory:

Procesor 2974 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.60 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 4.84 V

+12 V 12.46 V

-12 V 3.52 V

-5 V 3.55 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.87 V

VBAT baterii CMOS 3.41 V

Debug Info F E3 FF FF

Debug Info T 35 43 255

Debug Info V 64 00 CB B4 CD E0 E0 (01)

(JNJN) #4

Powodów może być dużo - poczytaj temat wielokrotnie wałkowany - trzeba sprawdzić wszystko innej metody nie ma.

W temperaturach i napięciach w/g programu dobrze - ale to zawsze program może się mylić lub żle odczytywać.

Wgraj stery do płyty głównej jak VIA pakiet w wersji 4.49.

http://www.cdrinfo.pl/software/stronaid ... 1301210608

(Lammermoor) #5

Stery do płyty głównej wgrywałam z płyty,którą dostałam przy zakupie.Zainstalować czy najpierw odinstalować te,które sa?

(JNJN) #6

Pakiet VIA możesz spokojnie instalować nadpisze starsze stery.

Inaczej jak masz zainstalowany nowszy pakiet VIA,a chcesz zainstalować starszy,wtedy należy nowszy odinstalować restart kompa i zainstalować starszy pakiet VIA.

(Lammermoor) #7

Gdzie moge sprawdzić aktualna wersję sterowników?Sorry,że zanudzam ale nie chce znowu jakichś problemów.

(JNJN) #8

Najprościej sprawdź wersję VIA jaka jest na płycie CD do płyty głównej - ten pakiet instalowałaś.