Głupie okienko

(Del15piero) #1

Witam ostatnio złapałem wirusa W32.Jeefo ale norton nie mógł go usunąć więc poddałem go kwarantanie a ostatnio jak uruchamiam komputer to wyskakuje mi okiendo dosowe i na samej górze jest napisane

(C:\WINDOWS\Save now.exe) nie wiem co z tym zrobić bo jest to troche wkużające pomocy :cry:

:infinity:

(Asterisk) #2

Tu znalazłem >>

http://216.239.59.104/search?q=cache:x6 ... l&ie=UTF-8

(Del15piero) #3

Dzięki ale i tak nic z tego nie rozumiem

(system) #4

Mam dla Ciebie trzy rady:

1) uaktualniaj bazę definicji wirusów Nortona najczęściej, jak tylko możesz - na stronie Symantec jest uaktualnienie .dat z definicją w32.jeefo

2) pobieraj łatki zabezpieczające ze strony Windows Update - zabezpieczą Twój system przed takimi gośćmi

3) możesz zastępczo skorzystać ze skanera on-line np. Panda na wp.pl/wirusy - ma on bazę wirusów uaktualnianą nawet kilka razy dziennie i wyrywa mi z systemu wszystkie chwasty jeśli takie niespodziewanie wyrosną

Pozdrawiam i powodzenia

(Del15piero) #5

1 Baze mam uaktualnioną

2 Łatem mam hoho i jeszcze więcej

3 I anty wirusez z wp.pl też sprawdzałem

ale nadal wyskakuje mi to okienko :cry:

(Asterisk) #6

A Adware 6.0 też ?

(Del15piero) #7

Też mam ale on nic na to też nie może poradzić :frowning:

(system) #8

Wirus w32.jeefo rejestruje się do systemu i tworzy plik svchost.exe, który startuje równocześnie z systemem i stąd masz to okienko. Po wyleczeniu systemu atywirem musisz jeszcze usunąć ten plik oraz wszelkie wpisy w rejestrze z nim związane a potem restart komputerka

ALE UWAGA!!!

Szczegółów nie jestem Ci w stanie teraz podać - najlepiej wejdź sobie do wp/wirusy/baza wirusów. Co prawda nie ma tam opisu tego wira ale przy którymś z innych wirusów (i tu musisz znaleźć wira tworzącego taki sam katalog w systemie) powinien być opisany sposób pozbycia się śmieci.

Chyba, że wolisz po angielsku ze strony np. Symantec.

Powodzenia