Głupota ludzka-jak teraz pozbyć się wirusów

(Domel) #1

No więc tak: komputer kuzyna (xp) chodzi tragicznie ,praktycznie żaden program oprócz gier nie działa.Rzuciłem okiem na raport ze skanowania (arca vir), ma tam jakieś malware, z powodu braku czasu nie sprawdziłem szczegółów. Podejrzewam,że program arcavir ma jakąś wersję z gazety ,dawno nie ważną i bez aktualnej bazy wirusów.Na półce leży mu pudełkowa wersja kasperskiego-nie zainstalował go bo usłyszał gdzieś,że podczas rejestracji można wejść na podróbkę strony kasperskiego i zainfekować kompa-w efekcie jechał na bezużytecznym arcavir, :shock:

Żeby było łatwiej to pomimo połączenia z netem ani IE ani Opera nie chcą nawiązać połączenia z siecia.

Więc tak: nieaktualny arcavir zapewne nie wyleczy tego całego syfu, kasperski jak go zainstaluje to też pewnie nic z tego bo nawet go nie zarejestruje, bo nie chodzi żadna przeglądarka.Czy jest jakiś program ,chocby nawet wersja trial ,którą mógłbym pobrać i zainstalować u niego bez potrzeby aktualizacji i rejestracji na jego kompie, który pomógłby wysprzątać to dziadostwo.

I druga ewentualność: czy za pomocą połączenia z jego kompem poprzez pulpit zdalny ,kasperski zainstalowany na moim sprzęcie mógłby tutaj pomóc, czy raczej efekt byłby taki ,że ja nabawiłbym się tego całego syfu z jego komputera.

Ps.Z góry sorry za tytuł wątku ,ale jestem trochę sfrustrowany, a żeby było śmieszniej to ma poinstalowane pełno antyspywarów malwarów firewalli i cholera wie co jeszcze, a Kasperski full legal leży pod stertą gazet i płyt.

(Henio Mazurek) #2

http://pliki.akk.net.pl/modules.php?nam ... age&pid=17

Jest to link do strony z której można pobrać darmową wersję nod32. Program jest, bodajże, co dzień aktualizowany i nie wymaga instalacji. Można go bezpośrednio z płyty uruchomić. Tej wersji tego programu nie ma nigdzie indziej, tak więc nie obejdzie się bez drobnych utrudnień. Jeżeli chcesz go pobrać decydujesz z którego serwera: wolnego (darmowy, ale pobieranie trwa godzinę, choć plik waży ok 11 MB) czy szybkiego (płacisz chyba 1,22 zł). Ogólnie program u mnie się sprawdził.

(bartek_m0) #3

Pobierz HijackThis i Combofix według instrukcji z tego działu i wklej ich logi na wklej.org a tutaj podaj tylko link.

(Domel) #4

Ups, musiałbym to zrobić poprzez swój komputer tzn.logi na pendriva itd., a wolę nie pchać do siebie nic co było u niego.No i w ogóle musiałbym jeździć z tymi logami tam i z powrotem parę kilosów.Jak pisałem w jego kompie nie da się skorzystać nawet z przeglądarki.Choć wiem ,że to byłoby najlepsze rozwiązanie.

Spróbuje tego noda32,jak się zgramy z wolnym czasem.

A DR.Web coś poradzi?